Maleval libises Kärdla vastu viigipunkt käest

Saaremaa Malev tuli Kärdla Linnameeskonna vastu kaotusseisust välja, kuid pidi lõpuminutitel siiski tunnistama külaliste 2:1 paremust.

Treener Arli Saar ütles, et on vaatamata kaotusele meeskonna mänguga üldjoontes rahul. „Arvata oli, et hiidlastega tuleb raske mäng,“ tunnistas ta. „Hiidlased on küll olnud ebastabiilsed, kuid kohati on nad näidanud väga head mängu. Meil olid jälle mitmed põhikoosseisu mehed täna puudu.“

Salme staadionil mängitud kohtumises haarasid hiidlased mänguohjad kohe enda kätte ja väljakuperemehed üritasid vastata kontrarünnakutega. Esimese ohtliku olukorrani jõudsid külalised siiski alles 27. minutil, kui Saaremaa Maleva väravavaht Priit Salong tõrjus hüppelt 20 meetrilt teele saadetud palli üle otsajoone.

Kaheksa minutit hiljem tõmbas Arli Saar vastase kaitsetsoonis maha, kohtunik määras penalti ja Kärdla LM läks sellest 1:0 juhtima. „Jäime kõva surve alla ja esimese poolajaga ei saa kuidagi rahule jääda,“ tunnistas Arli Saar.

Teisel poolajal said ka saarlased oma mängu käima ja üha tihedamalt ohustati külaliste väravat. 52. minutil sai Kaupo Saar paremalt läbi, andis söödu värava ette, kus kaitsja lõi pallist mööda ja jaol olnud Kerdo Jakunin põrutas 1:1.

Paraku ei suudetud viigiseisu hoida, sest 86. minutil lasti Kärdla meestel enda tsoonis vabalt sööta, nende ründaja pääses väravavahiga üks-üks olukorda ja lõi kindlalt 2:1.

„Üldiselt mängisime teise poolaja paremini ja võitlesime korralikult,“ tunnistas Arli Saar, kelle sõnul tõid muutuse vahetused. „Kaupo Saar sekkus hästi, aitas luua teravusi ja korra tõi see ka edu.“

Meeskond mängis koosseisus: Priit Salong, Ken Kruuser, Arli Saar, Karl Grepp, Kaspar Põlluäär, Priit Reiska, Andre Aus, Olev Sten Erik Jõgi, Kerdo Jakunin, Raiko Tõhk, Hardo Niit, Kevin Org ja Kaupo Saar.

Järgmise mängu peab meeskond laupäeval, 7. juunil kui Eesti väikeste karikavõistluste 1/16 finaalis kohtutakse koduväljakul SK Tääksiga.