Mairo Miil ja Rasmus Saar kaasati koondisesse (täiendatud)

FC Kuressaare noored mängumehed Mairo Miil ja Rasmus Saar osalesid nädalavahetusel Tallinnas toimunud Eesti U15 koondise treeninglaagris, mille põhjal valiti noormehed U17 Eliitliigas mängivasse koosseisu.

Pühapäeval peeti Eesti Jalgpalli Liidu sisehallis kontrollmäng Eesti U16 II koondise vastu, mille vanemad poisid lõpuks 3:2 võitsid. Mairo Miil mängis U15 koondises esimese poolaja ja Rasmus Saar pääses väljakule teiseks poolajaks.

Treener Karel Voolaid ütles, et kui esimesel koondise kogunemisel osales talenditreeningute põhjal üle 36 poisi, siis seekord kutsuti treeninglaagrisse 22 poissi, kellest valiti välja 18.

„Kedagi ei saa esile tõsta, nad on oma oskustelt alles arengujärgus ja suuri vahesid pole,“ rääkis treener, lisades, et ei hakka saarlasi kõikidele mängudele kutsuma ja näiteks Tartusse ei ole neil vaja sõita.

„Vaatame jätkuvalt kõiki poisse. Me ei valmistu mingiks turniiriks ja rahvusvahelisi mänge sel aastal pole. Anname kõigile võimaluse esindada koondist ja Kuressaarestki saab hooajal kindlasti veel mõni poiss endale võimaluse.“

Eesti U15 koondis kohtub täna, teisipäeval 11. märtsil  U17 Eliitliigas Sillamäe JK Kaleviga.

Põnevas ja hoogsaks kujunenud kohtumises suutsid vanemad poisid siiski lõpuks oma jõu maksvusele panna ja 5:2 võit läks Ida-Virumaale. Rasmus alustas mängu põhikoosseisus ja vahetati puhkama 57. minutil. Mairo sekkus mängu 64. minutil vahetusest.