Maardu vastu jäi heast rünnakust väheseks (lisatud video)

FC Kuressaare oli koduväljakul Maardu Linnameeskonna vastu ründavam pool ja asus juba 3. minutil juhtima, aga vähemuses lõpetanud külalistel piisas kolmest pealelöögist ja ühest tsenderdusest, et 4:1 võit mandrile viia.

“Iga meie kahe löömata jäänud võimaluse ja realiseerimata penalti kohta lõid nemad ühe värava,” tõdes meeskonda juhendanud Martti Pukk, lisades, et müts maha vastase ees. “Kui suutsime täna nende eelmise mängu relva vasturünnakud ära neutraliseerida, siis seekord kärises hoopis mujalt.”

Kohtumine Kuressaare staadionil algas võõrustajatele edukalt, kui juba kolmandal minutil viis Sander Viira nurgalöögist meeskonna 1:0 juhtima. Avapoolaja esimese poole olidki Maardu mehed peamiselt ametis kaitsetegevusega ja Roland Küti väravale mingit ohtu ei kujutanud. Kuid saarlaste pealelöögid ei jõudnud kuidagi eesmärgile ja 37. minutil eksiti oma värava esisel rängalt ning liiga suurima väravaküti Vitali Gussevi tsenderdusest lendas pall otse väravasse.

Teisel poolajal jätkasid võõrustajad ründamist, head võimalused oli nii Maarek Suursaarel kui Mario Sternil. Jalgpallireegel, kui ei löö ise, lüüakse sulle, kehtis täna taas. 58. minutil oli Kuressaare trahvikastis Maksim Krivošein vaba ja koksas jalad maas peaga palli rahulikult väravasse.

Kaotusseisus said saarlased initsiatiivi ja 68. minutil eemaldati karistusalas rüselemise eest punase kaardiga väljakult külaliste kaitsja Klimenti Boldyrev ning saarlased said 11-meetri karistuslöögi. Paraku lõi Mario Pruul penalti mööda.

Vähemuses Maardu keskendus edasi ainult kaitsele ning ootas kannatlikult oma võimalust nõelata. 78. minutil viis Nikita Brõlin külalised juba 3:1 juhtima,  kui pall põrkas Sander Viira peast mehele hästi ette, kaitsjad ei olnud selleks valmis ja Kütt oma meeskonda päästa ei suutnud. Viis minutit hiljem vormistas Gussev lõppskoori 4:1, kui sai palli seitsme meetri pealt väravasse suunata.

“Punane kaart ja realiseerimata penalti andsid neile jõudu juurde. Täna nad leidsid meie järgmise nõrga koha üles, mis oli siis karistusalas mängijate markeerimine,” märkis Martti Pukk.  “Ründemäng on meil ladus, ehitame positsiooni- ja kontrarünnakuid, anname teravaid tsenderdusi, teenime standardeid ja vastastel ei ole kerge. Ma väga loodan, et äkki Kalevi vastu hakkavad need väravad ka tulema ja usun, et terve meeskond loodab ja teeb tööd, et meie suurepärased ründajad saaksid taas korgi eest ära.”

Järgmine kohtumine ongi meeskonnal juba pühapäeval Tallinnas, kui kell 16.0o on Kalevi Keskstaadioni kunstmurul vastaseks JK Tallinna Kalev.

Esiliiga 13. voor
Kolmapäev, 22.05.2017 kell 19:00 Kuressaare linnastaadion
Mitteametlik protokoll

Mänguolud: +13, enamasti päikesepaisteline ilm; muruväljak väga heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 114

FC Kuressaare – Maardu Linnameeskond 1:4 (1:1)
Väravad: 3. Sander Viira – 37., 83. Vitali Gussev, 58. Maksim Krivošein, 78. Nikita Brõlin
Hoiatused: –
Eemaldamine: 68. Klimenti Boldyrev
Realiseerimata penalti: 69. Mario Pruul

FC Kuressaare: Roland Kütt, Reivo Vinter (63. Urmas Rajaver), Elari Valmas, Mario Pruul, Sander Viira, Amor Luup, Karmo Paju (63. Margus Rajaver), Mario Stern (55. Mario Stern), Eerik Poopuu (65. Sander Seeman), Tõnis Koppel (46. Märten Opp), Maarek Suursaar.
Vahetusmängijad: Enri Nurmik, Margus Rajaver, Urmas Rajaver, Alari Saar, Sander Seeman, Märten Opp

Maardu Linnameeskond: Ilja Kassjantšuk, Šahrijar Abdullajev, Deniss Kovtun, Deniss Suvorikov, Nikita Brõlin, Vadim Aksjonov, Ilja Zelentsov, Klimentii Boldyrev, Vitali Gussev, Maksim Krivošein (61. Yaroslav Dmitriev), Vadim Šalabai.
Vahetusmängijad: Denis Kotov, Yaroslav Dmitriev

Väljakukohtunik: Kristo Külljastinen
Abikohtunikud: Rein Väin, Lauri Salei