Liidrite duellis saarlastele kindel võit (lisatud video)

Meeskonna võitluslik mäng, fännide toetus ja saaremaine tuul aitasid FC Kuressaare Esiliiga B liidrite kohtumises 4:0 võidule Tartu JK Welco üle.

Kui jalgpallurid Kuressaare linnastaadioni murule jooksid, puhus tugev tuul, mille puhangud ulatusid aegajalt kuni 20 meetrile sekundis. Võõrustajatele oli see küllaltki harjumuspärane olukord, külalistele aga ebameeldiv üllatus.

Koduteele asunud Welco mehed tunnistasid oma Facebooki lehel, et saarlaste seljavõit Tuulepealsel Maal oli tõsiasi: „Avapoolajal tohutus vastutuules mänginud elektrikud pidid maksma lõivu, et ei olnud tsunaamilaagrit läbinud – kohalikud mehed suutsid olud aga enda huvides ära kasutada.“

„Tuul oli täna kõige olulisem asi ning meil oli üks mängija juures ja ega me ei saanud seda kasutamata jätta, sest seda nende teist omaväravat poleks muidu tulnud,“ tõdes FC Kuressaare peatreeneri ametis olev Sander Viira, kes ise vähemalt sügiseni vigastuse tõttu platsile ei pääse.

Kuigi võõrustajad hakkasid ründama allatuult, kuulus mängu alguses initsiatiiv Welcole, kes surus Kure mehed kaitsesse ja otsis ohtlike momente. „Mängu algus oli raskevõitu ja väga veidi rabe, kuigi meil oli tuul tagant,“ märkis Sander Viira. „Samas on meil ka teistes kodumängudes olnud käivitumine aeglasem. Võibolla loodame lihtsamat mängu.“

Saarlaste üritasid alguses vasturünnakutega ja teenitud standardolukorrad olid ohtlikud ja üks neist tõi ka avavärava. 16. minutil jõudis pall audisisseviskest värava alla, kust Mikk Rajaver lahtise palli kindlalt väravasse lõi. Sellest momendist initsiatiivi haaranud saarlased said hoogu juurde.

29. minutil murdis Maarek Suursaar vasakult kasti ja tsenderdas otsajoonelt värava ette, kus Martin Lubi palli oma võrku kõmmutas. Vaid viis minutit hiljem andis Margus Rajaver taas hea nurgalöögi ja õnnetu Martin Lubi põrutas palli teist korda oma väravasse seisuks 0:3.

„Tundus, et kui lõime esimese värava ära, andis Welco juba natuke järgi,“ leidis Sander Viira. „Nende omaväravad otsustasid ja teisel poolajal polnud enam kahtlust, kes võidab.“

Kuigi teisel poolajal ründas Welco allatuult, oli mäng Kuressaare meeste kontrolli all. Ja kui Mikk Rajaver lõi 68. minutil Alari Saare heast eeltööst 4:0, oli võitja selge. „Rääkisime vaheajal oma asjad üle, teisel poolajal toiis masinavärk palju paremini,“ lausus Sander Viira.

Welco liider Siim Valtna tunnistas, et tugev tuul kindlasti mõjutas kohtumise kulgu. „Loosiga oleks me ise Kure poole võtnud,“ lausus ta. „Aga eks kodumeeskond oskas seda tuult hästi kasutada, võitles rohkem ja võitis teenitult.“

Enne väikest suvepuhkust on meeskonnal veel ees üks kohtumine, kui juba pühapäeval, 12. juunil kell 12.00 kohtutakse Kuressaare linnastaadionil Viljandi JK Tuleviku duubliga.

Esiliiga B 15.voor
mitteametlik protokoll
Kolmapäeval, 08.06.2016 kell 19:00, Kuressaare linnastaadion
FC Kuressaare – Tartu JK Welco 4:0 (3:0)
Väravad: 16., 68. Mikk Rajaver, 29. o.v., 34. o.v. Martin Lubi
Hoiatused: 62. Jaanis Kriska – 32. Siim Kaasik, 48. Marti Pähn, 51. Andres Joosep, 90.+3 Kristofer Reinberg

FC Kuressaare: Enri Nurmik (57. Roland Kütt), Jaanis Kriska, Mairo Miil, Mikk Rajaver, Rasmus Saar (84. Aleks Lesk), Tõnis Koppel (61. Alari Saar), Maarek Suursaar (73. Karmo Paju), Urmas Rajaver, Mario Pruul, Margus Rajaver (81. Karl Johan Kastein), Elari Valmas
Varus: Karl Johan Kastein, Alari Saar, Roland Kütt, Reivo Vinter, Aleks Lesk, Karmo Paju

Tartu JK Welco: Lauri Särak, Lehar Savikink, Martin Lubi, Marti Pähn, Oskar Pedosk, Henri Loodmaa, Hendrik Vellama, Andres Joosep (80. Andre Stern), Mikk Valtna, Siim Kaasik, Oliver Vare (57. Kristofer Reinberg)
Varus:  Kristofer Reinberg, Andre Stern

Mänguolud: +14, päikesepaisteline tugeva tuulega ilm; muruväljak väga heas seisukorras.