Levadiale vormistati pikk kojusõit

Autor: Alver, 12 juuni, 2018

Teisipäeva õhtul Kuressaare linnastaadionil tehtud 1:1 viik FCI Levadia vastu andis FC Kuressaarele lisakäigu ja pani fännid tribüünidel rõkkama. Pealinlaste kodutee kujunes ilmselt tujutuks ja pikaks.

“See on kindlasti väga suur sportlik ja emotsionaalne saavutus ning lisab kõigile motivatsiooni,” märkis peatreener Jan Važinski. “Poisid on jaanuarist alates teinud ära väga suure töö ja selline viik annab neile sellise enesekindluse ja näitab, et lõpuks tulevad ka viljad. Nad näevad vaeva ja hakkab tulema.”

Kohtumise esimesel poolajal oli küll ründavamaks pooleks Levadia, kuid Kure vastas vasturünnakutega ning head võimalused oma meeskond juhtima viia olid Karmo Pajul ja Sander Lahel. Kumbi vastase võrku esimese 45 minutiga sahistada ei suutnud.

Pärast vaheaega tuli Levadia isuga rünnakule ja 48. minutil lõi Roman Debelko 1:0. Tundus, et mäng läheb nii nagu võis eeldada, kuid saarlastel oli teine plaan. Vaid kolm minutit hiljem eksis väljalöögil külaliste väravavaht Sergei Lepmets. Sander Laht kasutas oma võimaluse kindlalt ära ja 1:1 oli tõsiasi.

“Äkki oli neil esimesel poolajal sees, et küll see võit tuleb ära ja seepärast oli Levadial teravusi vähe,” rääkis Jan Važinski. “Samas panid meie poisid kõik tsoonid kinni, koostöö oli suurepärane ja vaba ruumi kusagil ei antud. Praktiliselt olukordi, kus nad maast meid üle mängisid ei olnud. Lõpuks nad proovisid tsenderdustega ja tuul tegi asja meie jaoks raskemaks. Kaitsemäng oli täna suurepärane ja seda mitte ainult kaitseliini vaid kogu meeskonna poolt.”

Mängu lõpus jäi Kure vastase tõsise surve alla, kuid enamus ohtlikest olukordadest suudeti puhtaks lüüa, või oli õigel ajal õiges kohas väravavaht Ingmar Krister Paplavskis. Mehed võitlesid, teenisid viigi ja publiku ovatsioonid.

Jan Važinski sõnul on meeskonnas praegu tasakaal, kõik mängijad on terved ja on konkurents. “Oleme saanud enesekindluse, sest oleme juba kuues mäng järjest löönud värava,” märkis ta. “See annab poistele selle, et kui vastane ühe lööb on meil oma võimalused alati vastukäiguks. Loomulikult ei ole Levadiale lihtne väravat lüüa, aga oleme nüüd löönud nii Florale, Kaljule, kui Levadiale.”

Peatreener tõstis esile ka hea koostöö leidnud kaitseliini. Keskkaitses mängis kolmik, kes sel hooajal pole koos mänginud ja oli seepärast väike katsetamine. Važinski nihutas Sander Viira vasakule äärele ning keskel mängisid Mario Pruuli kõrval noored Mairo Miil ja Märten Opp. “Nende koostöö oli väga hea,” jagas ta oma meestele kiitust.

Samas ei tahtnud Jan Važinski öelda, et kaitseliin jääb ka järgmistes kohtumistes samaks. “Nagu ma ütlesin on meil konkurents,” märkis ta. “Täna vahetusest sekkunud kolm mängijat on ka algkoosseisu väärt, aga puudusid Elari Valmas ja Margus Rajaver, pluss Amor Luup on uksele koputamas.”

Lõpuks toonitas Jan Važinski, et FC Kuressaarel on alati olnud raske koht suvi ja nüüd tehakse tööd selle nimel, et suvel juurde panna, mitte ära vajuda.

  1. juunil kell 19.00 Kuressaare linnastaadionil

FC Kuressaare – Tallinna FCI Levadia  1:1 (0:0)

Väravad: 51. Sander Laht – 48. Roman Debelko

Hoiatused: 71. Sander Viira – 67. Muamer Svraka

Mänguolud: +20, päiksepaisteline ilm; muruväljak rahuldavas seisukorras.

Pealtvaatajaid: 170

Peakohtunik: Joonas Jaanovits

Abikohtunikud: Sander Saga, Risto Eelmaa

Neljas kohtunik: Viljar Pennert

 

Kuressaare: Ingmar Krister Paplavskis, Alari Saar, Mairo Miil, Mario Pruul, Märten Opp, Sander Viira, Karmo Paju (80. Karl Ivar Maar), Sander Seeman, Oliver Rass (63. Rasmus Saar), Sander Laht, Maarek Suursaar (85. Mario Stern).

Varus: Roland Kütt, Karl Ivar Maar, Renno Soosaar, Mario Stern, Rasmus Saar, Reivo Vinter.

 

Levadia: Sergei Lepmets, Dmitri Kruglov, Maksim Podholjuzin, Igor Dudarev, Kirill Nesterov, Muamer Svraka, Juri Tkatšuk, Jevgeni Harin (59. Mark Oliver Roosnupp), Gando (74. Pavel Marin), Nikita Andrejev, Roman Debelko.

Varus: Priit Pikker, Markus Jürgenson, Martin Käos, Rasmus Peetson, Pavel Dõmov, Pavel Marin, Mark Oliver Roosnupp.