Levadialt saadi ülinapp kaotus

Kodusel Kure Arenal mängitud Premium liiga kohtumises kaotas FC Kuressaare meeskond FCI Levadiale penaltist 0:1.

“Suutsime päris hästi ja distsiplineeritult Levadiale vastu seista ja meil olid ka oma võimalused,” lausus peatreener Jan Važinski. “Teadsime, et nad panustavad äärest tsenderdustele ja olime selleks valmis. Kaks rasket mängu on mängitud, oleme suutnud korralikult võidelda, aga värav on veel löömata, siin saame kindlasti juurde panna.”

Saarlased alustasid kodus ühe meistrivõistluste favoriidi FCI Levadia vastu enesekindlalt ja päris kiirelt saadi ka võimalus, kuid Maarek Suursaar lõi napilt väravast mööda. Seejärel olid ründavamaks pooleks külalised, kes tabasid korra ka Magnus Karofeldi väravalatti. Võõrustajad panustasid teravatele vasturünnakutele ja korra lükati Sander Laht ka kastis pikali, kuid kohtuniku vile vaikis. Paar minutit hiljem oli saarlaste trahvikastis toimetamas Markus Jürgenson, kes teenis penalti, mille Ievgeni Budnik realiseeris.

Teisel poolajal mängupilt suurt ei muutunud, Levadia domineeris ja Kure seisis vapralt. Kui külalised ragistasid taas väravaposte, siis võõrustajad ootasid oma võimalust, kuid midagi väga ohtlikku luua ei õnnestunud.

“Esmane emotsioon on see, et ülikahju. Hoidsime seisu ja tekkis paar võimalust. Nendel oli muidugi rohkem, aga väga valus kaotus,” võttis FC Kuressaare keskkaitsja Märten Pajunurm väljaku kõrval esimesed mõtted soccernet.ee kokku. “Teadsime, et 0:1 pealt jääb meile võimalus, et mängu lõpuks midagi ikka tekib. Võtsime teise poolaja esimesed 20 [minutit] rahulikult ja lõpus saime palli kasti ka, aga kahjuks mitte löögile.”

Samas tunnistas Pajunurm, et Kuressaarel oli ka õnne. “Nad lõid kaks korda latti ja olid kõvasti tugevamad kui Trans eelmisel nädalal. Neil ei olnud täna õnne, meil oli,” tunnistas talvel Paidest liitunud kaitsja.