FC Kuressaare

Levadia vastu jäi puudu kogemustest

Premium liiga ühe favoriidi Tallinna FCI Levadiaga võõrsil vastamisi olnud FC Kuressaare kaotas võitlusliku kohtumise 0:4, eeskätt andis tunda kogemuste puudus.

“Oleme kui õpilane, kes on palju puudunud ja nüüd tuleb teha järeltööd, eeskätt tuleb näha vaeva, et mängutempo ja tasemega kohaneda,” märkis peatreener Jan Važinski pärast mängu.

Sportland Arenal mängitud kohtumist alustas favoriit sooviga kohe värav lüüa ja eesmärgile jõuti kiirelt. 5. minutil kaotas Sander Viira kasti joonel kahevõitluse Roman Debelkole ja viimane lõi palli üle välja tulnud väravavahi Ingmar Paplavskise võrku. Kuus minutit hiljem unustati nurgalöögi järel penaltipunktis vabaks Debelko ja seis oli 2:0. 27. minutil mängisid Levadia ründajad saarlased kaitsetsoonis üle ja Mark Oliver Roosnupp lõi meetrilt tühja ning vormistas poolaja seisu 3:0.

“Kui esimesed kakskümmend minutit välja jätta, siis pole midagi hullusti,” tõdes Jan Važinski. “Saime ka oma võimalused, aga mäng kestab ikkagi 90 minutit ja Premium liigas on nii, et kui pole valmis, siis karistatakse kohe ära. Esimesel poolajal oli meie mängus vigu, aga suutsime neid parandada.”

16. minutil oli saarlaste parim võimalus, kui nurgalöögi järel sai Eerik Poopuu peaga löögile, kuid kaitsja Dima Kruglov tõrjus palli väravajoonelt. Hetk hiljem sai Poopuu täpse söödu Maarek Suursaarelt, kuid pealelöögi tõrjus väravavaht Sergei Lepmets.

52. minutil pääses Sander Laht vasakult läbi ja Poopuu sai vabalt löögile, aga pall lendas mööda. Paaril korral pääses ohtlikult löögile vahetusest sekkunud Mario Stern, kuid suurt ohtu ta võõrustajate väravale luua ei suutnud. “Eerikul olid head võimalused ja eriti teine oli meie parima rünnaku tulemus,” märkis Jan Važinski.

Teisel poolajal lõi Levadia rohkem ohtlikke momente, kuid häid tõrjeid pakkunud Ingmar Paplavskist üle mängida ei suudetud. Ainsa tabamuse sai kirja 60. minutil keskkaitsja Sander Viira, kes lõikas Pavel Marini paremalt antud söödu oma väravasse.

Järgmised mängud on aga juba suurema kaaluga, kui kohtutakse Viljandi JK Tuleviku ja Tallinna JK Kaleviga. “Nii meil, kui vastastel on nendes kohtumistes plaan kindlasti punkte võtta,” rääkis Jan Važinski. “Määravaks saab taastumine, sest kaheksa päevaga tuleb mängida kolm mängu ja Tulevikuga mängu eel on meil puhkamiseks 72 tundi.”

Premium liiga 3. voor

Mäng: 11.03.2017 kell 15:00 Sportland Arena

Mänguolud: +3, pilves ilm; kunstmuru heas seisukorras.

Pealtvaatajad: 137

FCI Levadia – FC Kuressaare 4:0 (3:0)

Väravad: 5., 11. Roman Debelko, 27. Mark Oliver Roosnupp, 60. Sander Viira o.v –

Hoiatused: 35. Igor Morozov, 57. Aime Marcelin Gando Biala, 60. Maksim Podholjuzin – 73. Sander Seeman

Tallinna FCI Levadia: Sergei Lepmets, Markus Jürgenson (64. Igor Dudarev), Igor Morozov, Maksim Podholjuzin, Dmitri Kruglov, Muamer Svraka, Yurii Tkachuk, Mark Oliver Roosnupp (46. Pavel Marin), Evgeny Kharin, Roman Debelko (46. Aime Marcelin Gando Biala), Nikita Andreev

Vahetusmängijad: Priit Pikker, Igor Dudarev, Marko Lipp, Kirill Nesterov, Pavel Marin, Rasmus Peetson, Aime Marcelin Gando Biala

FC Kuressaare: Ingmar Krister Paplavskis, Mairo Miil, Sander Viira, Mario Pruul, Rasmus Saar (75. Märten Opp), Sander Seeman, Margus Rajaver (82. Tõnis Koppel), Sander Laht, Karmo Paju, Eerik Poopuu, Maarek Suursaar (46. Mario Stern)

Vahetusmängijad: Märten Opp, Karl Ivar Maar, Mario Stern, Renno Soosaar, Roland Kütt, Tõnis Koppel, Georg Ander Sild

Peakohtunik: Juri Frischer

Abikohtunikud: Dmitri Vinogradov, Veiko Mõtsnik

Neljas kohtunik: Kristo Külljastinen

Inspektor/korraldusjuht: Juss Tamming

Kohtunike vaatleja: Heigo Niilop