Kuressaare alistas Eliitliigas Kohtla-Järve

FC Kuressaare alistas U-17 Eliitliigas Edmond Salongi ja Maarek Suursaare väravatest Kohtla-Järve JK Järve 2:0.

Salme staadionil mängitud kohtumise esimene poolaeg kulges ilma suuremate sündmusteta. Külalised kontrollisid rohkem palli ja väljakuperemehed üritasid vasturünnakutega, kuid ohtlike momentideni osapooled ei jõudnud.

„Esimene poolaeg ei tulnud meil välja, kõik oli peas kinni,“ rääkis treener Jan Važinski. „Tahtsime väga võita, sest see andnuks meile võimaluse tabelis tõusta.“

Teise poolaja algul jõudsid saarlased kohe esimese rünnakuga eesmärgile. Maarek Suursaar sai keskel palli, söötis selle vasakule Edmond Salongile ja viimane lõi mänguvahendi kindlalt väravavõrku.

Kümme minutit hiljem oli taas aktsioonis Salong, kes söötis paremalt äärelt kasti, kus Mario Stern muutis palli suunda nii, et see jõudis Suursaareni ja 2:0 oli tõsiasi.

Hiljem oli saarlastel veel mitmeid häid võimalusi, kuid paraku ei suudetud neid realiseerida. Külalised Martin Lonni värava juures midagi ohtlikku luua ei suutnud.

„Teisel poolajal mängisime rahulikult, hoidsime palli, pressisime ja lõime teravusi,“ rääkis Jan Važinski. „Edmondi värav võttis meil ka pinged maha, aga üldiselt oli raske, sest mitmel mehele andis Sörve mängu väsimus veel tunda.“

Meeskonnas mängisid: Martin Lonn, Karl Arge, Reivo Vinter, Sander Süld, Kert Mandel, Aleks Lesk, Tanel Noot, Edmond Salong, Danel Tiirats, Mario Stern ja Maarek Suursaar.

Järgmise mängu Eliitliigas peavad poisid 3. septembril, kui Salme staadionil on vastaseks tabeli eelviimane Tallinna FC Levadia II koosseis.