Kure võitles, kuid Flora jäi ikka peale (lisatud video)

Kuressaare mehed võitlesid ennastsalgavalt kogu kohtumise, lõid Florale kaks väravat, kuid pidid ikkagi vastu võtma 2:4 kaotuse.

„Poisid näitasid täna tõelist võitlejavaimu, nad ei soovinudki Florale alla anda ja mängisid nagu oleks väljakul kaks võrdset meeskonda,“ kiitis treener Sergei Zamogilnõi oma hoolealuste sooritust.

Laupäeval Kuressaare staadionil toimunud kohtumist alustasid saarlased aktiivselt ja 10. minutil tekkis  nurgalöögist võimalus. Juba kolm minutit hiljem oli aktsioonis Flora ründaja Irakli Logua, kuid Siim-Sten Palm tõrjus karistusala joonelt sooritatud löögist lennanud palli üle otsajoone, kuid järgnenud nurgalöögist lõi Karl Palatu peaga 1:0.

„Kahju, et nende esimene nurgalöök tõi kohe värava,“ kurtis Zamogilnõi. „Psühholoogiliselt on väravat raske tajuda ja kui ta on selline lihtne, siis seda enam.“

30. minutil andis Rauno Alliku paremalt äärelt tsenderduse ja Sander Postil jäi vaid pall väravasse lükata. Flora 2:0 eduseis oli tõsiasi.

Kure mehed polnud aga murtud. 40. minutil saatis Amor Luup palli karistusalasse, kus Sander Viira lõi palli kaitsja puutest Marko Meeritsa väravast napilt mööda.

44. minutil tõmmati äärejoone juures maha Elari Valmas, kuid Sander Sinilaidi karistuslöögi Meerits püüdis.

Teise poolaja algul said florakad küll paaril korral ohtlikult löögile, kuid tulemuseni nad ei jõudnud. 62. minutil tõmmati karistusalas maha käärlööki üritanud Joel Indermitte ja kohtuniku määratud penalti realiseeris kindlalt Pelle Pohlak, seisuks 1:2.

Vaid kolm minutit hiljem oli Kuressaare kaitseliinis segadus, väravavaht ei mänginud palli korralikult puhtaks ja kaotati pall ning karistuala joonel vabaks unustatud Post lõi külmavereliselt seisuks 3:1.

Vaatamata kaheväravalisele kaotusseisule jätkas kodumeeskond fännide toetusel üritamist. 66. minutil sai vahetusest sisse tulnud Sander Laht karistuala joonel löögile, kuid Meeritsal õnnestus pall raskustega tõrjuda.

73. minutil oli Laht taas aktsioonis. Ta andis äärelt tsenderduse värava ette ja Valmas lõi 5 meetrilt seisuks 2:3.

Viimane sõna jäi aga ikkagi FC Florale. Rauno Sappinenil lasti vabalt otsajoonelt sisse murda, sööt kasti ja Irakli Logua lõi lõppseisuks 2:4.

Sergei Zamogilnõi sõnul Flora võitis, sest nad kasutasid oma momendid ära ja said liiga lihtsad väravad. „Sellele vaatamata olen poiste pühendumisega rahul, sest nad pingutasid niipalju, kui suutsid,“ lausus treener. „Kui poisid mängivad nädala pärast sama hästi, siis võib Narva vastu võitu oodata.“

Järgmisel laupäeval mängib meeskond taaskord Kuressaare linnastaadionil ja vastaseks Narva JK Trans, kes hetkel on tabelis viimane.

Premium liiga VII voor
20. aprillil kell 17:00 Kuressaare linnastaadion (Staadioni 2, Kuressaare)
FC KURESSAARE – TALLINNA FC FLORA  2:4 (0:2)
mitteametlik protokoll
Väravad: 62. pen. Pelle Pohlak, 73. Elari Valmas – 13. Karl Palatu, 30., 65. Sander Post, 78. Irakly Logua
Hoiatused: 85. Pelle Pohlak – 42. Karl Palatu, 61. Marol Mets

FC Kuressaare: 1-Siim-Sten Palm, 25-Sander Viira, 14-Edgars Butlers, 21-Joel Indermitte, 6-Pelle Pohlak, 8-Sander Sinilaid, 19-Ott Reinike (82. Andro Aavik) , 23-Amor Luup, 10-Andre Ilves (65. 2-Juri Gavrilov), 11-Raiko Karpov (65. 26-Sander Laht), 39-Elari Valmas.
Varus: 12-Riido Reiman, 2-Juri Gavrilov, 26-Sander Laht, 18-Rene Aljas, 17-Andro Aavik, 29-Reivo Vinter.

FC Flora: 21-Meerits, 16-Jürgenson, 24-Palatu (46. 34-Mütt), 6-Mets, 22-Baranov, 25-Frolov, 8-van Streek, 18-Logua (83. 13-Laabus), 73-Luigend, 31-Post, 9-Alliku (74. 11-Sappinen).
Varus: 1-Gurnik, 13-Laabus, 11-Sappinen, 20-Gussev, 99-Prosa, 34-Mütt.

Mänguolud: +9, päikesepaisteline tuuline ilm; muruväljak rahuldavas seisukorras.