Kure võitis kuue punkti lahingu Tuleviku vastu

Autor: Alver, 24 mai, 2019

FC Kuressaare jätkas sealt, kust kohtumised ühe oma peamise konkurendi Viljandi Tulevikuga on pooleli jäänud, sest koduväljakul saadi viimasest kaheksast omavahelisest mängust seitsmes võit, kui vastane alistati 1:0.

“Tabelisse kolm punkti lähikonkurendi vastu on väga tähtis ja hea, kokkuvõttes oli see kuue punkti mäng,” tõdes peatreener Jan Važinski, kelle juhendamisel on meeskond tõusnud 15 punktiga kuuendale kohale.

Kuressaare linnastaadionil mängitud kohtumine kujunes võrdsete vastaste heitluseks, kus korralikke momente oli vähe ja väravavahid olid tasemel. Kui esimesel poolajal oli kergelt domineerivamaks pooleks Tulevik, siis teisel said oma mängu paremini käima juba ka võõrustajad.

“Mäng oli raske, käis võitlus võrdsete vastaste vahel,” märkis peatreener. “Väga palju võimalusi ei olnud mõlemal poolel. Esimene poolaeg oli meie poolt rohkem rabe, teist alustasime rünnakul teravamalt ja mängus oli hoogu. Mõned asjad parandasime ära ja mäng hakkas toimima.”

Kohtumise saatus otsustati 58. minutil, kui saarlaste vasakkaitsja Ranon Kriisa põrutas nurgalöögist tulnud palli peaga Tuleviku väravavõrku. See oli talle esimene värav FC Kuressaare eest ja esimene tabamus Premium liigas.

“Pärast eduseisu saamist oli vaja kaitses distsiplineeritult mängida,” rääkis Jan Važinski. “Null oli taga ja meeskond oli kaitses tubli. Teeb rõõmu, et lõime standardist värava, mida oleme palju lihvinud, see annab juurde. Kindlasti annab Tuleviku meestel ka tunda, et nad on meile viimastes mängudes enamasti alla jäänud.”

Jan Važinski avaldas tunnustust ka tribüünidel omasid toetama tulnud pea kolmesajale fännile. “Õhkkond oli täiesti jalgpallilik ja sellist fiilingut ei ole ma ammu linnastaadionil tundnud,” tõdes ta.

Järgmine mäng on juba teisipäeval taas ühe lähima konkurendi Tallinna JK Kalevi vastu. Jan Važinski sõnul on esiplaanil taastumine, sest ees seisab kolmas mäng kümne päeva jooksul. “On vaja oma reservid ära kasutada,” märkis ta.

24.mail kell 19.30 Kuressaare linnastaadionil

FC Kuressaare – Viljandi JK Tulevik  1:0 (0:0)

Mänguolud: +18, päikesepaisteline ilm; muruväljak heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 278

Värav: 58. Ranon Kriisa

Hoiatused: 19. Mairo Miil, 31. Rauno Tutk, 75. Sander Seeman – 56. Alex Roosalu, 67. Gustav-Hendrik Seeder, 86. Janar Õunap

FC Kuressaare: Magnus Karofeld, Mairo Miil, Märten Pajunurm, Elari Valmas, Ranon Kriisa, Rasmus Saar (70. Silver Alex Kelder), Sander Seeman, Oliver Rass (90. Märten Opp), Rauno Tutk, Sander Laht, Karl Ivar Maar (73. Maarek Suursaar).
Varumängijad: Roland Kütt, Mario Pruul, Märten Opp, Karmo Paju, Alari Saar, Silver Alex Kelder, Maarek Suursaar.

Viljandi JK Tulevik: Karl-Romet Nõmm, Mark Edur, Janar Õunap, Alex Roosalu, Gustav-Hendrik Seeder, Kaur Tomson (52. Illimar Loigo), Tanel Lang, Rainer Peips (59. Rasmus Alles), Kristjan Kask, Indrek Ilves, Kaimar Saag.
Varumängijad: Rasmus Alles, Illimar Loigo, Siim Saar.

Peakohtunik: Mart Martin
Abikohtunikud: Jaan Roos, Hannes Reinvald
Neljas kohtunik: Revo Sirel