Kure tegi Flora vastu ühe parema mängu (video)

Kuigi FC Kuressaare kaotas teisipäeval koduväljakul valitsevale meistrile FC Florale 0:2, tegi meeskond nimeka vastase vastu tänavuse hooaja ühe parema mängu.

Terve kohtumise julgelt rünnanud, florakaid teravate läbimurrete ja täpsete söötudega survestanud saarlased suutsid luua ka mitmeid teravaid olukordi, kuid väravat siiski lüüa ei suudetud. Hoopis kaks kerget eksimust kaitses andsid võidu külalistele.

FC Kuressaare peatreener Sergei Zamogilnõi ütles mängu kommenteerides, et kuigi ka Floral oli probleeme ei andnud nad niisama midagi. „Mängisime ise hästi,“ lausus saarlaste loots, lisades, et kui vaadata millise tahtmise ja organiseeritusega poisid tegutsesid, siis võib öelda, et see oli üks selle aasta paremaid mänge.

Flora jõudis esimest korda sihile juba 5. minutil, kui äärest tsenderduse lükkas väravasse Albert Prosa. 20. minutil eksis keskväljal FC Kuressaare kaitsja Rauno Reiman, kes ei suutnud palli korralikult puhtaks lüüa. Lõpuks ei jäänud tal muud üle, kui Rauno Alliku karistusalas maha tõmmata. Kohtuniku määratud penalti realiseeris külmavereliselt Zakaria Beglarišvili.

Kohe pärast oli võimalus ka kodumeeskonnal, kuid Elari Valmase löögist väravasse veerenud palli suutsid Flora kaitsjad väravajoonelt tõrjuda. Lahtiselt kulgenud teisel poolajal näitas korduvalt oma oskusi Kure väravavaht Mihhail Lavrentjev tõrjudes mitu lähilööki.

Zamogilnõi sõnul löödi väravad kergetest eksimustest nagu Sillamäelgi. „Ja kahjuks nii kiiresti,“ kurtis ta. „Esimese värava puhul tundus, et ründaja tegi meie mängijale vea ja värav ei oleks tohtinud lugeda. Rauno pole ammu mänginud ja see andis tema koordinatsioonis tunda. Polnud raske olukord.“

FC Flora peatreener Martin Reimi hinnangul, otsustasid kiired väravad asja ära. „Andsime saarlastele palju tegevusvabadust. Oli näha, et meil ei olnud sellist särtsu, aga selleks on kindlad põhjused,“ lausus ta.

Reimi sõnul oli väljak suhteliselt pehme ja raske oli korralikku jalgpalli mängida. „Oli palju libisemisi ja söödupraake. Oli näha, et eelmine mäng sai kümnekesi mängitud ja see andis tunda. Kindlasti oli jõuvarusid vähe ja mängus ei olnud vajalikku energiat. Oluline oli saada kolm punkti.“

Tabelis muudatusi ei toimunud, sest ka kõik lähikonkurendid täna kaotasid – Viljandi Kaljule 1:9, Tallinna Kalev Sillamäe Kalevile 0:3 ja Tartu Tammeka FC Levadiale 0:3.

2. oktoobril kell 16:45 Kuressaare linnastaadion
FC KURESSAARE – TALLINNA FC FLORA  0:2 (0:2)
mitteametlik protokoll
Väravad
: 5. Albert Prosa, 20. pen. Zakaria Beglarišvili
Hoiatused: 20. Rauno Reiman, 30. Elari Valmas – 83. Karl-Eerik Luigend

FC Kuressaare: 1-Lavrentjev, 20-M. Rajaver, 25-Viira, 33-Pajunurm, 13-Rauno Reiman, 7-Gerasimov, 6-Pohlak (90. 17-Arli Saar), 23-Luup, 5-Tikerberi, 3-Könninge, 39-Valmas.
Varus: 12-Nurmik, 17-Arli Saar, 29-Erlenbach.

FC Flora: 1-Pedõk, 4-Jahhimovitš, 5-Peitre, 7-Beglarišvili, 9-Alliku (61. 10-Pukk), 16-Jürgenson, 24-Palatu, 25-Frolov, 41-Minkenen (77. 13-Laabus), 73-Luigend, 99-Prosa (33. 33-Mööl).
Varus: 12-Toom, 6-Mets, 10-Pukk, 13-Laabus, 22-Baranov, 33-Mööl.

Mänguolud: +15, päikesepaisteline ilm; muruväljak rahuldavas seisukorras.