Alver Kivi

Kaotus lähikonkurendile langetas meeskonna üheksandaks

2 minuti lugemine

Tabelinaabrite mängus tuli FC Kuressaarel koduväljakul tunnistada Viljandi JK Tulevik 4:1 paremust ja sellega langeti turniiritabelis üheksandale kohale.

Kuressaare linnastaadionil mängitud kohtumises olid võõrustajad domineerivamaks pooleks, kui lasid vastastel 43. minutil vasturünnakust 1:0 juhtima minna. Ka teist alustati hästi, aga siis lõi Tulevik 64. minutil 2:0.

“Esimesel poolajal kulges meie jaoks kõik plaani järgi,” tunnistas FC Kuressaare peatreener Jan Važinski. “Poolaja viimastel minutitel oli meil võimalus viigistada ja teisel poolajal olime ka alguses mängus sees, aga nende väravavaht tegi head tööd. Aga murdepunkt oli teine värav.”

Važinski hinnangul ei loobunud meeskond küll 0:2 kaotusseisus mängimisest, kuid nädala kolmas mäng oli mehed tühjaks pigistanud ja reserve oli juba vähe. Nii lasti külalistel lüüa veel kaks väravat ja Sander Lahti 87. minuti penalti pakkus vähe lohutust.

“Samas me siiski ei loobunud ja mõtted olid rünnakul, et lüüa auvärav,” rääkis Jan Važinski, lisades, et sellele vaatamata ei tohtinuks kahte viimast väravat lubada.

Pärast puhkepausi on FC Kuressaare kaotanud kõik kaheksa kohtumist ja kui vaadata tagasi ajalukku, siis on just suve teine pool olnud meeskonnale raske. “Ma ei julge öelda, et oleks järgi andnud,” lausus Jan Važinski.

“Püüdsime võimalikult hästi trenni teha aga kahe esimese ringiga teenitud 14 punkti tulid äkki liiga lihtsalt. Üks asi on see, et tegime trenni, teine asi on, kuidas mängija oma psühholoogiaga toime tuleb.”

1. septembril kell 13.00 Kuressaare linnastaadionil

Mänguolud: +17, päiksepaisteline ilm; muruväljak väga heas seisukorras.

Pealtvaatajaid: 124

FC Kuressaare – Viljandi JK Tulevik 1:4 (0:1)

Väravad: 87. pen. Sander Laht – 43. Rainer Peips, 64., 74. Kristjan Kask, 81. Lauri Elur

Hoiatused:  90+3. Sander Viira – 18. Tanel Lang, 77. Alex Roosalu, 84. Gustav-Hendrik Seeder

FC Kuressaare: Ingmar Krister Paplavskis, Alari Saar, Ranon Kriisa, Mario Pruul (72. Märten Opp), Sander Viira, Rasmus Saar, Sander Seeman, Amor Luup (66. Maarek Suursaar), Karl Ivar Maar (46. Oliver Rass), Sander Laht, Elari Valmas.

Varus: Roland Kütt, Maarek Suursaar, Oliver Rass, Karmo Paju, Märten Opp, Mairo Miil, Margus Rajaver.

Viljandi JK Tulevik: Karl-Romet Nõmm, Martin Allik (29. Roger Teor), Janar Õunap, Indrek Ilves, Gustav-Hendrik Seeder, Alex Roosalu, Tanel Lang (90+1. Arlet Hunt), Herol Riiberg, Rainer Peips (58. Lauri Elur), Illimar Loigo, Kristjan Kask.

Varus: Andreas Kallaste, Roger Teor, Lauri Elur, Sander Post, Arlet Hunt.

Peakohtunik: Miko Pupart

Abikohtunikud: Lauri Salei, Maikel Mikson

Neljas kohtunik: Andrei Karhu