Kalju vastu leiti vajalik tasakaal

Taktikalise muudatuse teinud FC Kuressaare suutis Nõmme Kalju FC-le koduväljakul korralikult vastu hakata ja Premium liiga liidril lastil lüüa vaid kolm väravat, oma võimalused jäid seekord siiski realiseerimata.

“See oli meie jaoks esimene kohtumine, kus leidsime mängus tugeva vastasega tasakaalu kaitsest vasturünnakule üleminekul,” selgitas peatreener Jan Važinski, lisades, et mehed olid tublid ja koostöö toimis igas liinis.

Mäng tuulisel Kuressaare kunstmuruväljakul algas oodatult Kalju survega ja võõrustajad keskendusid kaitsetööle. 15. minutil lasti liiga suurimal väravakütil Liliul siiski tsenderdusest oma meeskond 1:0 juhtima viia.

Teise poolaja 65. minutil suurendas Vladimir Avilov külaliste eduseisu 2:0 ja teisel üleminutil vormistas Liliu lõppskoori. “Esimesed kaks väravat olid individuaalsete eksimuste tulemused, aga muidu kannatasime ja otsisime oma võimalusi vasturünnakutel,” märkis Jan Važinski.

Teisel poolajal mängis teravalt ka FC Kuressaare. Esmalt mängiti Mario Stern kastis silmitsi Vitali Telešiga, keda aga ründajal ei õnnestunud üle mängida. Seejärel sai paaril korral ohtlikult löögile Sander Laht ja korra tõi Teleš lati alt ära Elari Valmase poolt kaugelt teele saadetud palli.

Kure mängu muutis paremaks Alari Saare parem- ja Mairo Miili vasakkaitsesse panek. Sellega sai Sander Laht poolkaitses rohkem vabadust ja tekkis võimalus keskenduda rohkem ründetööle, tsenderdustele ja tugevatele pealelöökidele.

“Vangerdused, mis me täna tegime õnnestusid ja võib öelda, et mäng tuli paremini välja,” tõdes Jan Važinski. “Me tegelikult alles otsime oma variante. Meil oli täna võimalusi, mehed olid õigel ajal aktsioonis ja Kalju ei saanud seda samas kasutada ning kontraga omaltpoolt vastata. ”

Premium liiga

1. aprillil kell 13 Kuressaare kunstmurustaadionil

Mänguolud: +13, pilves tuuline ilm; kunstmuru heas seisukorras

Pealtvaatajaid: 107

FC Kuressaare – Nõmme Kalju FC 0:3 (0:1)

Väravad: 15., 90+2. Liliu, 65. Vladimir Avilov

Hoiatus: 68. Sander Seeman

FC Kuressaare: Ingmar Krister Paplavskis, Alari Saar, Märten Opp, Elari Valmas, Mario Pruul, Mairo Miil, Sander Seeman, Oliver Rass (86. Karmo Paju), Sander Laht, Margus Rajaver (73. Reivo Vinter), Mario Stern.

Varumängijad: Maarek Suursaar, Karmo Paju, Eerik Poopuu, Renno Soosaar, Reivo Vinter.

Nõmme Kalju FC: Vitali Teleš, Andri Markovitš, Henrik Pürg, Vladimir Avilov, Trevor Elhi, Maximiliano Ugge, Sergei Tumasjan (79. Marko Brtan), Igor Subbotin, Vlasi Sinjavski (62. Aleksandr Volkov), Liliu, Rimo Hunt (50. Robert Kirss).

Vahetusmängijad: Pavel Londak, Martin Mägi, Aleksandr Volkov, Robert Kirss, Marko Brtan, Alex Matthias Tamm.

Peakohtunik: Miko Pupart

Abikohtunikud: Rando Kesküla, Aron Härsing

Neljas kohtunik: Revo Sirel