Kalju küttis Kurele sauna

Teisipäeval koduväljakul peetud kohtumises Nõmme Kaljult 0:9 sauna saanud FC Kuressaare peatreeneri Sergei Zamogilnõi hinnangul said suureskoorilises kaotuses määravaks esimesed kolm väravat.

Skoori avas 4. minutil Hidetoshi Wakui, 33. minutil lisas Damiano Quinteri Kalju kasuks veel ühe tabamuse. 42. minutil andis saarlaste keskkaitsja Sami-Sander Kivi tagasisöödu väravavaht Mihhail Lavrentjevile, kellele see tuli ootamatult ja pall veeres tühja väravasse. Reeglite järgi poleks tohtinud seda väravaks lugeda, aga peakohtunik nii ei arvanud ja saarlased pidid palli keskelt mängu panema.

„Midagi mõeldagi on raske,“ märkis nõutu Sergei Zamogilnõi. „Alustasime hästi, kuid mängu algul rumalatest vigadest tehtud väravate järel loobusime mängimast. Esimesed väravad tekitasime ise ja kolmas lihtsalt tappis meid.“

Teisel poolajal mängu tulnud ja kolm väravat löönud Tarmo Neemelo ei uskunud, et nii suur võit tuleb, sest eelmine mäng võideti raskelt 2:0. „Saime kiire värava ära lüüa ja oma mängu käima, siis oli juba kerge palli lükata. Hea on mängida seda mängu, kui oled ühe väravaga juba peal,“ rääkis ründaja.

Kalju 9:0 võidumängus lõi kaks väravat veel Juri Jevdokimov ja ühe Alo Bärengrub.

28. augustil kell 18:45 Kuressaare linnastaadion
FC KURESSAARE – NÕMME JK KALJU  0:9 (0:4)
ametlik protokoll
Väravad: 4. Hidetoshi Wakui, 33. Damiano Quinteri, 41. ov. Sami-Sander Kivi, 45., 90. Juri Jevdokimov, 49., 74., 85. Tarmo Neemelo, 52. Alo Bärengrub
Hoiatus: 22. Pelle Pohlak

FC Kuressaare: 1-Lavrentjev, 15-U. Rajaver, 25-Viira, 6-Pohlak, 26-Kivi, 18-Aljas (46. 29-Kelder), 10-Ilves, 23-Luup, 20-M. Rajaver, 5-Tikerberi (76. 11-T. Kaljo), 39-Valmas.
Varus: 12-Nurmik, 29-Kelder, 11-T. Kaljo.

JK Kalju: 1-Teleš, 14-Kallaste, 3-Koogas, 5-Bärengrub, 77-Šišov, 8-Ceesay (70. 25-Cole), 7-Puri (46. 99-Neemelo), 9-Quinteri (57. 11-Viikmäe), 15-Jevdokimov, 75-Wakui, 16-Melts.
Varus: 96-Koppel, 2-Bianchi, 11-Viikmäe, 99-Neemelo, 25-Cole, 17-Cham.

Mänguolud: +16, vahelduv pilvisus; muruväljak väga heas seisukorras.