Kalju jooksis vastu Kuressaare müüri

Autor: Alver, 27 aprill, 2019

Premium liiga valitsev meister Nõmme Kalju FC otsis paremalt ja vasakult, siitnurgast ja sealtnurgast, tsenderduste ja läbijooksudega murda FC Kuressaare kaitseliini, kuid kollasärgid olid ülesannete kõrgusel ja tasuks koduplatsil väravateta viik.

“Selline tulemus valitseva meistri vastu on meie jaoks kindlasti kordaminek,” rääkis Kure peatreener vahetult pärast kodusel Kure Arenal mängitud kohtumist. “Usun, et see annab kõigile meestele motivatsiooni edasi panna ja kindlasti on meil isu veelgi enamaks. Tahaks loota, et tänavu õnnestub veel nii mõnigi punkt tugevamatelt hammustada.”

Kalju oli kindlalt domineerivam pool ja meeskond omas ka mitu head võimalust skoori teha, kuid kaitsjate otsustav tegutsemine, väravavaht Roland Küti head tõrjed ja õnn aitasid võõrustajaid hoida taga nullis. Samas panustati ise vasturünnakutele, loodi ka võimalusi ja parim oli Sander Lahel, kelle löögist pall napilt väravast mööda lendas.

“Kaitses oli meil kord majas ja Kalju vastu mitte sisse lasta on hea töö,” tunnistas Jan Važinski. “Oleme siin saanud asjad toimima, aga rünnakuga on meil jätkuvalt probleeme ja peame sellega töötama.”

FC Kuressaare poolkaitsja Oliver Rass ristis viigi töövõiduks. “”Töö pealt tuli ja väga raske oli,” tõdes ta. “Esimesel poolajal oli päikesega eriti palav, aga terve meeskond võitles tublilt ja võtsime selle ühe punkti ära. Ikka lootsime, et äkki saame kolm punkti ka kätte. Neil on mõõn, aga küll tulevad välja sellest, sest nad on tegelikult head.”

Oliver Rassi hinnangul toimis mängule valitud taktika päris hästi. “Lõpus Roland pidi paaril korral päästma, aga hoidis oma puuri ikkagi puhtana. Kõigilt on oluline punkt kätte saada, aga tänase plussiks on see, et see tuli eelmise aasta meistrilt.”

27.aprillil kell 19.00 Kuressaare kunstmurustaadionil

Mänguolud: +22, päikesepaisteline tuuline ilm; kunstmuru heas seisukorras
Pealtvaatajaid: 261

FC Kuressaare – Nõmme Kalju FC 0:0

Hoiatused: 19. Sander Seeman, 69. Alari Saar – 51. Vladimir Avilov

FC Kuressaare: Roland Kütt, Mairo Miil, Elari Valmas, Märten Pajunurm, Ranon Kriisa, Sander Seeman, Märten Opp (61. Alari Saar), Oliver Rass, Rauno Tutk (80. Karmo Paju), Sander Laht, Maarek Suursaar (86. Karl Ivar Maar).

Varumängijad: Harald Nurmik, Alari Saar, Rasmus Saar, Silver Alex Kelder, Karl Ivar Maar, Karmo Paju, Kristjan Moorats.

Nõmme Kalju FC: Vitali Teleš, Andri Markovitš, Maximiliano Ugge, Vladimir Avilov, Aleksandr Kulinitš, Igor Subbotin, Sander Puri, Reginald, Kaspar Paur (76. Peeter Klein), Robert Kirss, Alex Matthias Tamm (46. Liliu).

Varumängijad: Pavel Londak, Mikk Reintam, Nikolai  Mašitšev, Eugen Zasavitchi, Roman Sobtšenko, Peeter Klein, Liliu.

Peakohtunik: Kristo Külljastinen
Abikohtunikud: Aron Härsing, Veiko Mõtsnik
Neljas kohtunik: Siim Rinken