Kalju alistamine jäi kuue minuti kaugusele

E. Tipneri karikavõistluste 1/16 finaalis suutis FC Kuressaare koduväljakul Nõmme Kalju FC meestel püksid püüli sõeluma panna, sest veel kuus minutit enne lõppu juhiti 2:1, siis suutsid külalised kaotusseisu 3:2 võiduks vormistada.

“Mängisime hea mängu kaitses, vasturünnakud olid teravad, meeskonna tasakaal kaitses ja rünnakul oli paigas ja meie jaoks väljakul kõik toimis päris hästi ja nii nagu kavandatud,” rääkis peatreener Jan Važinski.

Kuressaare linnastaadionil mängitud kohtumises said Kalju rünnakuliidrid Rimo Hunt ja Liliu puhkepäeva. Ometi asusid külalised kohe rünnakule, et asi kiirelt enda kasuks otsustada ja juba 8. minutil viis Robert Kirss nad 1:0 juhtima.

“See värav võib-olla rahustas nemad pisut maha,” tõdes Jan Važinski. “Aga enne väravat oli juba näha, et me oleme mängus sees ja värav ei löönud meid verest välja. Meil oli ka võimalusi viigistada, aga esimesel poolajal veel ei saanud.”

Kuigi ka teine poolaeg algas Kalju rünnakutega suutis kaitseliin asja kontrolli all hoida ja ise teravaid vasturünnakuid korraldada. Nii lõi Sander Laht 58. ja 66. minutil Kure 2:1 juhtima. “Mõlema värava puhul mängisime ise hästi ja ei olnud nii, et vastane eksis ja me kasutasime selle ära. Me mängisime ise situatsioonid välja ja lõime väravad oma hea mänguga,” rääkis Jan Važinski.

Seejärel tõi Kalju palju palle kasti, surve oli suur ja väravavahil oli palju tööd. Suurepäraseid tõrjeid tegi Ingmar Krister Paplavskis, kuid 84. minutil tõmbas Märten Opp karistusalas vastase maha ja penalti realiseeris Maximiliano Ugge. Ja esimesel üleminutil lõi Robert Kirss ka 3:2 võiduvärava. “Penaltit kinkisime neile,” märkis Jan Važinski.

Mängus tegi oma debüüdi keskkaitsja Ranon Kriisa. Jan Važinski hinnangul tegi ta hea mängu, sest tema jaoks oli kõik uus. “Ranon sai hakkama, mulle meeldis tema tegutsemine kaitses ja hästi julge mäng ja korralik sooritus mängu palliga ülesehitamises,” tunnustas peatreener keskkaitsjat.

Jan Važinski lisas, et nüüd on 72 tundi enne kodust mängu Tartu Tammekaga taastumiseks, et selleks mänguks valmis olla.

Evald Tipneri karikas 1/16 finaal

FC Kuressaare – Nõmme Kalju FC 2:3 (0:1)

14.08.2018 kell 18:30 Kuressaare linnastaadion

Pealtvaatajaid: 60

Väravad: 58., 66. Sander Laht – 8., 90+1. Robert Kirss, 84. pen. Maximiliano Ugge

Hoiatused: 83. Märten Opp – 5. Vladimir Avilov, 32. Marko Brtan, 64. Igor Subbotin

FC Kuressaare: Ingmar Krister Paplavskis, Reivo Vinter, Ranon Kriisa, Mario Pruul, Märten Opp, Sander Viira, Karmo Paju, Sander Seeman, Amor Luup (56. Oliver Rass), Karl Ivar Maar (61. Maarek Suursaar), Sander Laht (85. Rasmus Saar).

Varus: Oliver Rass, Maarek Suursaar, Rasmus Saar, Roland Kütt.

Nõmme Kalju FC: Vitali Teleš, Andri Markovitš, Vladimir Avilov, William Constancio, Trevor Elhi, Igor Subbotin, Reginald, Marko Brtan, Nikolai Mašitšev, Robert Kirss, Alex Matthias Tamm (67. Maximiliano Ugge).

Varus: Pavel Londak, Maximiliano Ugge, Jevgeni Demidov, Frank Kenneth Liblikmann.

Peakohtunik: Mart Martin

Abikohtunikud: Lauri Salei, Erkko Liiv