Kalevile kingiti liiga kerged väravad (video)

Laupäeval Sillamäel Kalevilt saadud 1:2 kaotusmängus lasi FC Kuressaare võõrustajatel lüüa endale liiga kerged väravad.

Kuressaare alustas mängu ebaõnnestunult. Juba 2. minutil lasti Alexander Bebikhil kauglöögist mänguskoor avada, kui pall lendas meeste vahelt Mihhail Lavrentjevile nähtamatult väravavõrku.

Meeskonna kapten Rene Aljas (pildil) rääkis, et vastaste kiire avavärav mõjutas meeskonna mängu terve esimese poolaja. „Mängisime kehvasti,“ tõdes poolkaitsja. „Vaheajal pidasime aga nõu ja läksime mängima paremini. Võtsime ennast kokku.“

Siis tuli aga 71. minutil Kassim Aidara löögist teine värav. Kalevi tsenderduse järel ei jälginud keegi Kuressaare kaitsjatest ettepoole liikunud liini, millega võimaldas vastasel saada heale löögipositsioonile.

„Treener Sergei Zamogilnõi ütles, et me oleks võinud lasta endale lüüa väravad hoopis teistest olukordadest, mitte aga nendest kus meile ära löödi. Nad said liiga lihtsad väravad,“ rääkis Aljas.

Saarlased polnud aga murtud. 75. minutil andis Margus Rajaver hea söödu Mairo Tikerberile , kes tekkinud võimaluse ka ära kasutas. Seejärel suudeti luua veel mitmeid olukordi ja ärevus tabas ka võõrustajaid. Paraku väravani enam ei jõutud.

Et samal ajal mängis Tallinna Kalev 1:1 viiki Transiga ja Tammeka alistas Viljandi 4:0, muutus pingelisemaks ka tabeliseis. Rene Aljase sõnul pole FC Kuressaare mängijad veel hetkekski arvanud, et Tammeka on konkurentsist väljas.

„Võitlus on ees äge ja kõik pole selge viimase vooruni,“ märkis ta. „Paraku on meil jätkuvalt probleeme vigastustega ja see teeb meie olukorra raskemaks. Aga otsustatud pole veel midagi.“

29. septembril kell 17:00 Sillamäe Kalevi staadion
JK SILLAMÄE KALEV – FC KURESSAARE  2:1 (1:0)
mitteametlik protokoll
Väravad
: 2. Alexander Bebikh, 71. Kassim Aidara – 75. Mairo Tikerberi
Hoiatused: 90.+2. Alexander Bebikh – 53. Pelle Pohlak

JK Sillamäe Kalev: 1-Starodubtsev, 5-Valaitis, 20-Gnedojus, 12-Dudarev, 27-Aleksejev, 22-Mastianica, 18-Nesterovski, 55-Malinin, 23-Sillaste (62. 19-Aidara), 77-Bebikh, 99-Kabaev (62. 71-Lortkiphanidze).
Varus: 53-Kolesnikov, 19-Aidara, 25-Gladilins, 26-Tamberg, 71-Lortkiphanidze, 2-Cherkasov.

FC Kuressaare: 1-Lavrentjev, 15-U. Rajaver, 33-Pajunurm, 6-Pohlak, 19-Seeman, 7-Gerasimov (25. 23-Luup), 18-Aljas (74. 25-Viira), 20-M. Rajaver, 39-Valmas, 3-Könninge, 5-Tikerberi.
Varus: 25-Viira, 23-Luup.

Mänguolud: +14, päikesepaisteline ilm; muruväljak heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 147
Peakohtunik: Toomas Nõmmiste
Abikohtunikud: Gunnar Nuuma, Marger Pormann

Järgmise kohtumise peab Kure juba teisipäeval, kui kodus tuleb vastu tiitlikaitsja Tallinna FC Flora, mäng algab linnastaadionil kell 16.45.