Kalevi vastu jäi kodus ainult tahtmisest väheks

Sarnaselt eelmisele kohtumisele võitis FC Kuressaare kodus JK Tallinna Kalev vastu esimese poolaja 2:1, kuid kuigi võideldi lõpuvileni, siis teisel poolajal tulnud hetkelise mõõna järel kaotati kohtumine 3:4.

Külalised asusid Kuressaare linnastaadionil mängu juba 11. minutil juhtima, kui karistuslöögi realiseeris Andre Järva. Siiski mindi vaheajale saarlaste 2:1 eduseisus. Esmalt viigistas 27. minutil Sander Laht ja 44. minutil lõi Margus Rajaver 2:1.

Kahjuks otsustati mängu saatus teisel poolajal viie minutiga, kui Kalev lõi 63. kuni 67. minutil kolm väravat. Kuigi Urmas Rajaveril õnnestus kohe üks tabamus tagasi lüüa, siis mängu seekord enam päästa ei õnnestunud.

“Kahju,” tõdes Sander Viira. “Midagi pole teha ja usun, et mehed andsid siiski endast parima. Aga kahjuks annab väsimus tunda. Kuigi esimese poolaja võitsime, oli kogu mäng näha, et meie jalad on nende omadest aeglasemad. Roland Kütt tassis väravas ka päris hästi.”

Et väsimus murrab on loogiline, sest enamusel meestest on juba koos karikamängude ja Saarte mängudega juba üle 30 kohtumise mängitud ja amatööridele on seda päris palju. “Aga kindlasti tahame hooaja korralikult  lõpuni mängida,” märkis Sander Viira. “Ega siin trennidega enam mingit imet ei tee, vaid iga mees peab ise veel pingutama ja tuleb ka üksteist toetada.”

Esiliiga 29. voor
Kolmapäev, 13.09.2017 kell 18:00 Kuressaare linnastaadion

Mänguolud: +18, nõrga tuulega päikesepaisteline ilm; muruväljak väga heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 88

FC Kuressaare – JK Tallinna Kalev 3:4 (2:1)
Väravad: 27. Sander Laht, 44. Margus Rajaver, 68. Urmas Rajaver – 11., 63., 65. Andre Järva, 67. Innar Paal
Hoiatused: 76. Maarek Suursaar – 70. Andre Järva, 90.+5 Silver Alex Kelder

FC Kuressaare: Roland Kütt, Urmas Rajaver (78. Miikael Tuus), Elari Valmas, Mario Pruul (70. Sander Seeman), Pelle Pohlak, Karmo Paju (58. Eerik Poopuu), Margus Rajaver, Sander Laht, Reivo Vinter (87. Sander Viira), Maarek Suursaar (81. Tõnis Koppel), Märten Opp.
Vahetusmängijad: Sander Seeman, Eerik Poopuu, Tõnis Koppel, Miikael Tuus, Sander Viira.

JK Tallinna Kalev: Karl Andre Vallner, Alger Džumadil, Ando Hausenberg, Alex Sander Sepp, Hans-Kristjan Hansberg (52. Kaspar Tilga), Takuya Matsunaga, Silver Alex Kelder, Innar Paal, Gregor Wahl (76. Freddie Heinmaa), Samuel Vard (88. Henrik Sepp), Andre Järva (81. Juhan Jograf Siim).
Vahetusmängijad: Juhan Jakobson, Henrik Sepp, Mikk Kruusalu, Kaspar Tilga, Freddie Heinmaa, Juhan Jograf Siim.

Väljakukohtunik: Jagnar Jakobson
Abikohtunikud: Andres Jahimaa, Neeme Neemlaid