Kalevi väravalukk jäi seekord lahti muukimata (lisatud video)

Esiliiga viienda vooru kohtumine FC Kuressaare ja JK Tallinna Kalevi vahel kujuneski oodatult põnevaks võitluseks, milles otsustavaks sai lõpuks üks olukord.

Kuigi võõrustajatel oli teisel poolajal mitu väga head võimalust värav lüüa, teeniti üle kümne nurgalöögi ja lõpuks veel penalti, siis võrku sahistada ei suudetud ja nii tuli leppida 0:1 kaotusega.

“Väravad jäid seekord löömata,” tunnistas meeskonda juhendanud Martti Pukk. “Täna me palli sellest väravavahist kahjuks mööda ei saanud, aga mõnikord on jalgpallis ka selliseid päevi.”

Kuressaare kunstmuruväljakul mängitud kohtumise lõppseis otsustati 11. minutil. Kuressaare keskkaitsjad kaotasid korraks ründaja ära, kuid juba tundus, et olukord sai siiski lahendatud, aga Kert Jõeäär suutis siiski löögiliigutuse ära teha, Enri Nurmik ei olnud selleks enam valmis ja pall lendas täpselt lati alla. “Ründaja meisterlik sooritus,” kommenteeris Martti Pukk.

Esimesel poolajal käis väljakul võrdsete meeskondade võitlus, kus kerge pallivaldamise ülekaal oli saarlastel. Samas olid Kalevi mehed meie ründajate käigud hästi kinni pannud ja väravavõimalusi loodi vähe. Parim moment jäi Sander Viirale, kelle karistusalajoonelt teele saadetud palli suutis Karl Andre Vallner hea reaktsiooniga nurgalöögiks tõrjuda.

Pärast puhkepausi võtsid kaotusseisus võõrustajad härjal sarvist ja vastane suruti kaitsesse. 75. minutil muudeti koosseis väga ründavaks, kui taha jäi kolm kaitsjat ja Elari Valmas läks ette lisaründajaks. Viimane teenis ka kolmandal üleminutil penalti, kuid saarlaste suurima väravaküti Mario Sterni löögi suutis terve mängu häid tõrjeid teinud külaliste väravavaht tõrjuda.

“Esimese poolajaga ei saa rahule jääda, sest platsil ei olnud seda meeskonda, kes viimases kolmes mängus on olnud, ja alles teisel poolajal oli väljakul tuttav tiim ja õige suhtumine,” võttis Pukk mängu kokku.

Kolmapäeval seisab meeskonnal ees Eesti karikavõistluste veerandfinaal Narvas sealse Unitediga. “Tänane karikamängu väga ei mõjuta, sest see on hoopis teine mäng ja usun, et mehed pole kaotusest ka eriti löödud ning oleme ajalooliseks mänguks valmis,” märkis Martti Pukk lõpetuseks.

Järgmise liigamängu mängib FC Kuressaare 16. aprilli kell 16.00 Maardu kunstmuruväljakul, kus vastaseks on Maardu Linnameeskond.

Esiliiga 5. voor
Laupäev, 8. aprill kell 16.00 Kuressaare kunstmuruväljak
Mitteametlik protokoll

Mänguolud: +9, pilves kergelt tuuline ilm, kunstmuru väga heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 127

FC Kuressaare – JK Tallinna Kalev 0:1 (0:1)
Väravad:  11. Kert Jõeäär
Hoiatused: 33. Urmas Rajaver, 74. Amor Luup – 52. Gregor Wahl, 60. Patrick Peinar, 90.+2. Martin Naggel
Realiseerimata penalti: 90.+3 Mario Stern (Vallner tõrjus)

FC Kuressaare: Enri Nurmik, Reivo Vinter, Mario Pruul, Elari Valmas, Sander Viira (14. Urmas Rajaver), Amor Luup, Märten Opp (73. Karmo Paju), Mario Stern, Sander Laht, Tõnis Koppel (60. Pelle Pohlak), Maarek Suursaar.
Varus: Roland Kütt, Karmo Paju, Pelle Pohlak, Urmas Rajaver, Miikael Tuus, Eerik Poopuu, Margus Rajaver.

JK Kalev: Karl Andre Vallner, Juhan Lilleorg, Ranon Kriisa, Hans-Kristjan Hansberg (46. Patrick Peinar), Ando Hausenberg, Innar Paal (88. Juhan Jakobson), Silver Alex Kelder (72. Tauno Mõttus), Gregor Wahl, Mike Kõiv, Kert Jõeäär, Martin Naggel.
Varus: Daniil Savitski, Juhan Jakobson, Patrick Peinar, Tauno Mõttus

Väljakukohtunik: Tanel Üprus
Abikohtunikud: Mark Gortfelder, Andres Kalvik