Kaitse tugisammas Urmas Rajaver lõpetab mängijakarjääri

Autor: Alver, 1 november, 2017

Kui eelmisel nädalal tegi FC Kuressaare eest oma viimase mängu Martti Pukk, siis sel nädalavahetusel peab Rakvere JK Tarvase vastu oma lahkumisetenduse Urmas Rajaver.

Neljateist hooajaga 284 mängus 16 väravat löönud kaitsemängija toob peamise lõpetamise põhjusena välja ajapuuduse. „Olen küll alles 29- aastane, kuid täiskohaga spordiinstruktori töö Eesti mereväes ja lisaks veel noortetreeneri amet FC Floras ei luba piisavalt mängimisele enam pühenduda ja loobumismõtted olid tegelikult peas juba varem,“ tõdes kaitsja.

Jalgpalli juurde sattus Rajaver üsna loogilisel põhjusel. „Salmel, kust ma pärit olen, hakati andma jalgpallitrenni ja kuna enamus külapoisid läksid sinna, siis olin minagi esimeses trennis kohal ja kuna tuli päris hästi välja, siis hakkas mäng mulle kohe meeldima,“ meenutas ta, lisades, et vähetähtsaks ei saa pidada ka fakti, et vend  Margus Rajaver ja enamus parimaid sõpru hakkasid kõik trennis käima.

Alguses käis  mängija trennis ainult Salmel, aga üsna pea hakati parimaid kutsuma FC Kuressaare treeningutele, kelle hulka kuulus loomulikult ka loo peategelane. „Meie treeneriks sai seal Jan Važinski ja tema käe all kujuneski minust kaitsemängija ja kuna olen loomult suur võitleja ja peapalle ei karda, siis mulle hakkas see positsioon väljakul kohe meeldima,“ meenutas Rajaver.

Debüüt FC Kuressaare noortevõistkonna eest toimus  1998. ja meeste hulgas esiliigas 2004. aastal. Kõige eredamalt on nende aastate jooksul Urmas Rajaverile meelde jäänud  meistriliiga hooajad, kui amatööridena tehti trenni 5-6 korda nädalas ja füüsiliselt kellelegi  alla ei jäädud. See oli tema jaoks suur asi meistriliigas mängida ja mängudest on eredamalt meeles need, kus värav sai löödud ning järjestikused võidud FC Flora ja Sillamäe Kalevi üle.

„ Kõige rohkem jään nendele pikkadele aastatele tagasi vaadates igatsema mänge, mille nimel trennis käiakse ning higi ja pisaraid valatakse. See tunne, kui võidad autsaiderina meistriliigas proffe või viimasel minutil lööd võiduvärava, annab väga hea tunde,“ rääkis ta, märkides, et puutsasid täielikult varna kindlasti ei riputa ja otsib võimalusi mängida mõne Tallinna võistkonna eest  rahvaliigat.

FC Floras töötab hetkel Urmas Rajaver teises liigas mängiva U-19 meeskonna peatreenerina. „Treenerina pean koguaeg ennast täiendama ja juurde õppima ja ma ei välista, et tulevikus on see minu põhitöö. Olen palju kõrva taha pannud ka treeneritelt, kes mind aastate jooksul juhendanud on ja kõige eredamalt on meelde jäänud Jan Važinski nõudlikkus ja Sergei Zamogilnõi treeningute ülesehitus,” ütles kaitsja.

Lõppenud hooajaga jääb kogenud mängumees nii isiklikus plaanis, kui ka meeskonnaga üldiselt  rahule. „Noored, kes aasta-kaks tagasi debüüdi tegid, tõstsid jõuliselt pead ja kui siiamaani oli mul väärilise asenduse puudumise tõttu põhikoosseisu koht sisuliselt alati garanteeritud, siis sel hooajal see õnneks enam nii ei olnud ja noored mängisid kohati mind üle. Loobuda oleks palju raskem, kui näed, et sulle ei ole väärilist mantlipärijat. Samas sain siiski mänguaega  piisavalt ja midagi kripeldama küll ei jäänud. Meeskond tegi minu arvates täiesti korraliku hooaja, üle oma varju ei hüpatud, kuid samas pettumust ei pea ka tundma,“ märkis kaitsja.

Karjäärile tagasi vaadates Urmas Rajaver midagi ei kahetse. „Teadsin juba keskkooli lõpus, et proffi minust ei saa, aga samas meistriliigas mängides andsin alati endast kõik ja tahan tänada treenereid, kes usaldasid mind enamus mängudes 90 minutiks väljakule. Kripeldama jääb ehk natuke see, et  aastate jooksul on FC Kuressaarest läbi käinud hulk noori, kes kahjuks on jalgpalli jaoks kaduma läinud, aga praegu tundub, et olukord vaikselt paraneb. Nimeliselt tooksin välja  Märten Oppi, kellel näen suurt tulevikku, kui tal jätkub ka edaspidi tahet kõvasti higi ja pisaraid valada,“ arvas Rajaver.

Lõpetuseks tänab Urmas Rajaver kõiki neid fänne, kes on klubi aastate jooksul toetanud ja pole jäänud koju vaatamata halvale ilmale või klubi kehvematele perioodidele.

Karli Saar