Kuressaare jalgpalli suvelaagris lustib 21 last

Autor: Alver, 10 juuni, 2013

Esmaspäevast reedeni Kuressaares toimuvas Eesti Jalgpalli Liidu ja Rimi jalgpalli suvelaagris osaleb 21 last.

FC Kuressaare noortetööjuht Jan Važinski ütles, et laagri korraldamise põhimõtteks on pakkuda lõbusat sportimisvõimalust värskes õhus. „Püüame seda teha nii, et kõigil oleks lõbus olla ja vaba aeg aktiivselt sisustatud,“ lausus ta.

Važinski sõnul on rõhk siiski jalgpallil ja lisaks mängulisusele on eesmärk tuua ala juurde ka neid lapsi, kes pole varem trennis käinud. „Tahame, et üha rohkem lapsi valiks oma meelistegevuseks just jalgpalli,“ lausus kogenud treener, keda juunikuu laagris aitavad noored saarlastest treenerid Urmas Rajaver ja Arli Saar.

Suvelaagrite treeningud on mängulised, rõhutavad personaalset lähenemist, panevad lapsi võistkondlikult tegutsema ja arendavad ka sotsiaalselt, sest omavahel segatakse erinevate oskuste ja vanusega noorukeid.

Laagripäev on jaotatud osadeks – hommikuti kerge treening, siis lõunasöök ning erinevad mängud pärastlõunal. Tavaline laagripäev kestab kella 9.30st kuni 17ni (reedel kuni 13ni). Teisipäeval tehakse ekskursioon Tallinnasse A. Le Coq Arenale.

Eesti Jalgpalli Liidu ja Rimi koostöös korraldatavad noorte suvelaagrid toimuvad sel aastal 26 eri paigas üle Eesti. Esmakordselt jõuab laager näiteks ka Kihnu saarele.

Augustikuu laagrisse saab registreerida EJL kodulehel, mille leiate siit.