Jalgpalli osavusfestivalil tublimad Aste lapsed

Autor: Alver, 21 märts, 2018

Kuressaare spordihoones toimunud Rimi jalgpalli osavusfestivalil osalesid Aste, Kahtla, Lümanda ja Kihelkonna koolid. Mõlemas vanuses olid kõige osavamad Aste põhikooli lapsed.

Alates veebruarist korraldab Eesti Jalgpalli Liit  koos Eesti Koolispordi Liiduga koolidevahelisi Rimi jalgpalli osavusfestivale, millest saavad osa võtta kõik koolid üle Eesti.

Osavusfestivalidel võtavad koolide võistkonnad mõõtu erinevates jalgpallilistes teatevõistlustes, mille harjutused sisaldavad jalgpalli põhielemente: palli vedamine, löök ja sööt.

Võistkonnad on jagatud kahte vanuserühma – 1.-3. ja 4.-5. klass ning igas on kuus liiget, kellest vähemalt kaks peavad olema tüdrukud. Veebruaris ja märtsis toimuvad maakondlikud eelvõistlused ning vanemate vanuserühmade paremad pääsevad 5. aprillil peetavale vabariiklikule finaalvõistlusele. 1.-3. klasside osavusfestivalid jäävad maakonnasisesteks mõõduvõttudeks.

Varasematel aastatel on eelvõistlustest osa võtnud kokku 2757 last ja finaalvõistlustel on senise kolme aasta jooksul osalenud 435 õpilast.