Ingmar Krister Paplavskis: Kure vastu oleks Saaremaal vahva mängida

Autor: Alver, 30 november, 2018

FC Kuressaare väravasuul oma heade tõrjetega nii mängijate, konkurentide kui fännide tunnustuse teeninud väravavaht Ingmar Krister Paplavskis ei tea veel kus järgmisel aastal mängib, kuid vajadusel ja võimalusel meeldiks talle saarlaste vastu nende koduväljakul mängida.

Kui sa võrdled enne hooaega pakutud emotsioone Kurega liitumiseks ja nüüd pärast hooaja lõppu, siis milline on erinevus?

Enne hooaega olin väga põnevil ja ootusärev. Tegemist oli minu esimese hooajaga Premium liigas ja ka Kuressaare oli pikka aega eemal olnud, seega oli oodata palju tööd. Täpselt ei teadnud keegi, kuidas hakkama saan, võimalus ennast kõrgliigas proovile panna tekitas minus igatahes suurt elevust.

Peale hooaja lõppu on emotsioonid pigem positiivsed. Meeskond täitis oma eesmärgi ja isiklikult sain palju kogemusi juurde. Tuli ka eksimusi ja oma mänguga ma lõpuni rahule jääda ei saa, aga suures pildis usun, et suutsin meeskonnale abiks olla ja oma koha välja mängida.

Mis on sind kõige enam üllatanud?

Kõige enam üllatas see, kui lihtsalt läks meeskonda sulandumine. Kuressaare meeskonnas mul varasemast väga palju tuttavaid ei olnud. Sellegipoolest läks kõik väga libedalt, meeskond võttis mind kiiresti omaks ja juba halliturniiril tekkis meestega hea klapp. Hooaja lõpus oli tunne, nagu oleksin nende meestega juba mitu aastat mänginud, läbisaamine oli suurepärane. Sain meeskonnakaaslastega päris lähedaseks ja soovin neid hooaja eest tänada.

Mis on olnud kõige positiivsem?

Kõige positiivsem on kindlasti Premium liigasse püsimajäämine! Väga positiivne on ka see, et suutsime sepistada mitmeid üllatusi. Näiteks tol ajal väga heas hoos olnud Tammeka alistamine võõrsil ja suvine viik Levadiaga.

Kas on olnud midagi, mis võinuks teisiti minna?

Ideaalis oleks soovinud üleminekumänge vältida ja võidelda 7. ja 8. koha peale, aga arvestades seda, et hooaja alguses peeti meid täielikeks autsaideriteks, ei ole põhjust liialt kurb olla. Kõige olulisem on see, et suutsime ikkagi püsima jääda!

Kripeldama jääb see, et endale nii palju väravaid lüüa lasime. Ma olen kindel, et oleme suutelised palju paremaks. Enamus n-ö “pakke” tuligi esimeses ringis, kus mängisime natuke liiga optimistliku taktikaga. Peale taktika muutmist suutsime – tõsi, väikeste eranditega – tõestada, et oleme võimelised kaitsma küll ja suutsime väärikaid lahinguid pakkuda ka suurtele.

Kus ja millega ise kõige enam juurde panid?

Ma usun, et panin kõiges natuke juurde ja sain palju kogemusi. Kõige enam arenes võib-olla pikk pall ja ka väljatulekud läksid hooaja edenedes paremaks. Sellegipoolest saab mõlemas aspektis veel väga palju juurde panna.

Mis saab järgmisel hooajal?

Praegu on teada vaid nii palju, et hooaja ettevalmistust alustan FC Floraga. See, kas mängin järgmisel hooajal Floras või liigun taas laenule, selgub ettevalmistuse käigus.

Kui on uued väljakutsed ja võimalused, kas sooviksid Kure vastu mängida?

Kure vastu oleks kindlasti väga vahva mängida, eriti Saaremaal. See tuletaks meelde kõik head mälestused, mis mul sellest hooajast on. Samuti oleks tore näha sellel aastal tekkinud sõpru ja tuttavaid.