Hooaeg algas napi kaotusega

2012. aasta Meistriliiga hooaega oma igipõlise rivaali Paide linnameeskonna vastu alustanud FC Kuressaare pidi lõpuvile kõlades tunnistama keskeestlaste nappi 1:2 paremust.

Kogu kohtumise pigem domineerivamaks pooleks olnud Paide linnameeskond otsustas matši saatuse esimese kolmveerandtunni viimastel minutitel. Esmalt lõi tänavuste vutimeistrivõistluste avavärava Tengiz Eteria ning viiv enne avapoolaja lõpuvilet duubeldas paidekate eduseisu Sander Rõivassepp.

Vahetusest sekkunud Amor Luubi värav seisuks 1:2 teise poolaja keskel oli saarlastele vaid pelgaks lohutuseks.

Arvukatest kontrollkohtumistest hoolimata peegeldus mõlema võistkonna mängust selgelt asjaolu, et tegu oli esimese lahinguga reaalsete punktide peale – sisse lubati väga palju lihtsaid söödueksimusi, tehti ohtralt valearvestusi ja mängijatel tekkis alatasa probleeme ka teineteise mõistmisel.

Võõrustajad said oma mängumasina kramplikult alustanud saarlaste vastu kiiremini käima ning aja edenedes muutusid järk järgult ohtlikumaks ka trahviala lähistel.

Oma tahtmise said paidekad veidi enne esimese poolaja lõppu, kui Eerik Reinsoo tsenderduse saatis peaga väravasse Tengiz Eteria. Et sellest veel küll polnud, näppas Sander Rõivassepp esimesel lisaminutil Sami-Sander Kivilt palli ja duubeldas koduvõistkonna eduseisu.

Teisel mängupoolel end ehk veidi vabamalt tundnud saarlaste mootor hakkas ka tasapisi käivituma ning poolaja keskel jõutigi lõpuks sihile. Pika pallivaldamise ja ilusa kombinatsiooni tulemusena suunas Märten Pajunurm paremalt äärelt palli trahvikasti Greger Könningele, kes omakorda vahetusest sekkunud Amor Luubile jätkas. Trahvikasti keskelt hästi löögile pääsenud saarlane olukorras ei eksinud ja vähendas kaotusseisu minimaalseks.

Napis tagaajajarollis olnud Kuressaarelt võinuks seejärel ehk veelgi tugevamat survet Paide väravale oodata, ent pärast hetkelist kohmetust võtsid võõrustajad domineerijarolli taas üle ning tekitasid Tiit Tikenbergi ja Ervin Kõlli isikus mitmeid ohtlikke võimalusi ka Kuressaare värava all, ent puurilukk Mihhail Lavrentjev oli korduvalt tasemel.

Parim võimalus seisu viigistamiseks tekkis Kurel aga päris viimastel minutitel, kui Andre Ilves 25 meetrilt kauni kauglöögi värava suunas saatis. Üle puurilukk Aiko Orgla lennanud pall lendas külaliste kahjuks aga veidi liialt kõrgelt ning tabas väravalatti.

Pärast avavooru 1:2 kaotust Paide linnameeskonnale ootab FC Kuressaare esindusmeeskonda ees pikemat sorti mängupaus Meistriliigas, sest tänu edasilükatud 2., 3. ja 4. vooru kohtumistele on Kuret võimalik võistlustules näha taas alles 31. märtsil, kui mängitakse Tallinna FC Floraga.

10.03. kell 14:00 Paide kunstmuruväljak (Staadioni 1, Paide)
PAIDE LINNAMEESKOND – FC KURESSAARE  2:1 (2:0)