Hidetoshi Wakui väravad murdsid Kure (lisatud videod)

3 minuti lugemine

Kuigi Kure ründaja Andre Ilves suutis minut pärast Hidetoshi Wakui avaväravat mänguseisu viigistada, vormistas jaapanlane neli minutit enne lõppu Kaljule ikkagi 2:1 võidu.

Laupäeval Sportland Arenal mängitud Premium liiga kohtumises suutis FC Kuressaare valitseva Eesti meistri Nõmme Kalju vastu hoida 1:1 viigiseisu 86. minutini. Siis tuli vasakult äärelt tsenderdus saarlaste trahvikasti, kus  vabaks unustatud Hidetoshi Wakui Siim-Sten Palmile palli püüdmatult jalaga väravasse lõi.

„Nad pingutasid terve meeskonnaga, et see mäng ära võita, puhtalt Wakui arvele seda panna ei saa,“ rääkis FC Kuressaare peatreener Sergei Zamogilnõi. „Kalju tahtis võitu ja kõik mehed pidid end tõsiselt kokku võtma. Seekord said nad sellega hakkama.“

Kalju peatreener Igor Prins ütles Soccernetile, et on mängu tulemuse ja mängupildi kvaliteediga rahul. „Kolm punkti on kolm punkti,“ rõõmustas Prins. „Soovida jättis momendil realiseerimine, aga see on kõigest hooaja teine mäng. Kõik uued mängijad näitasid, et on kohta põhikoosseisus väärt ja potentsiaali tiimil on.”

Kalju võtab mänguohjad

Seisusekohaselt võttis Kalju kontrolli jalgpalliväljakul enda kätte. Esimene väga ohtlik moment suudeti luua 20. minutil, kui Sergei Terehhovi hea tsenderdus leiab trahvikastis Kimbaloula, kuid prantslase löögi suudab Palm tõrjuda.

Üldiselt kulges mäng esimesel poolajal rahuliku tempoga. Kalju oli küll üritavam pool, kuid Kuressaare kaitseliin püsis kindlalt ja rohkem eriti ohtlikke momente tekkida ei lastud.

Sergei Zamogilnõi sõnul kulges mäng täpselt nii nagu oodata võis, Kalju ründas ja Kuressaare vastas vasturünnakutega. „Teisel poolajal suutsime me oma plaani paremini ellu viia,“ märkis treener.

Teist poolaega alustas Kuressaare aktiivsemalt ja suudeti luua ka mõned olukorrad. Ometi jõudsid väljakuperemehed 65. minutil sihile, kui Sergei Terehhov tsenderdas karistusalasse, kus vabaks unustatud Hidetoshi Wakui palli peaga otse nurka suunas.

„See oli tüüpiline meile löödud värav,“ tõdes Zamogilnõi. „Tegime keskväljal süütus olukorras eksimuse, selle asemel, et lihtsamalt mängida ja rünnata. Vastane sai kohe vasturünnaku ja lõi värava. Selliste asjadega peame veel tööd tegema.“

Kalju mehed kaua eduseisu nautida ei saanud. Minut hiljem lõi vahetusest sekkunud Sander Laht 30 meetrilt peale, väravavaht Vitali Teleš suutis selle löögi küll tõrjuda ja joonelt päästa, kuid lahtisel pallil oli esimesena jaol Andre Ilves, kes avas saarlaste tänavuse hooaja väravaarve.

Viigiseisus tugevdas Kalju oma survet, mille tulemusena teeniti mitu nurgalööki järjest. Siiski ei suudetud ülekaalu pikka aega realiseerida, kuni Wakui 86. minuti tabamuseni.

„Mängime tasapisi paremini, aga võitmiseks peame veel juurde panema. Teeme tööd edasi,“ võttis Sergei Zamogilnõi mängu kokku.

Kuressaare kaitsja Pelle Pohlaku ütles Soccernetile: “Poisid tegid täna väga head tööd, treener andis juhised võimalikult palju kaitsele tähelepanu pöörata, et mängime kaitset ja siis kiire üleminek rünnakule. Kindlasti on kahju tegelikult, Wakui väravaid oleks võimalik olnud ära hoida.”

Siim-Sten Palmi mängujärgset intervjuud Vikerraadiole saab kuulata siit.

Järgmise Premium liiga mängu peab meeskond alles kolme nädala pärast,  kui jällegi Tallinnas Sportland Arenal kohtutakse Tallinna Kaleviga, kes täna kaotas Tallinna Levadiale 0:1. Teistes II vooru mängudes alistasid FC Flora võõrsil Paide lausa 6:0, Sillamäe Kalev  kodus Infoneti 3:0 ja Tartu Tammeka võõrsil 2:1 Narva Transi.

9. märtsil kell 17:00 Sportland Arena (Asula 4c)
NÕMME JK KALJU – FC KURESSAARE  2:1 (0:0)
mitteametlik protokoll
Väravad: 65., 86. Hidetoshi Wakui – 66. Andre Ilves
Hoiatused: 76. Adis Hadžanovic, 86. Janar Toomet, 90.+1. Hidetoshi Wakui – 44. Edgars Butlers, 58. Amor Luup

JK Kalju: 1-Teleš, 77-Šišov, 14-Kallaste, 3-Koogas, 5-Bärengrub, 8-Ceesay, 88-Hadžanovic (80. 9-Quintieri), 18-Terehhov, 19-Toomet, 75-Wakui, 11-Kimbaloula (58. 99-Neemelo).
Varus: 69-Aland, 9-Quintieri, 7-Puri, 16-Melts, 99-Neemelo, 6-Rodrigues, 20-Dupikov.

FC Kuressaare: 1-Siim-Sten Palm, 6-Pelle Pohlak, 14-Edgars Butlers, 21-Joel Indermitte, 25-Sander Viira, 23-Amor Luup, 19-Ott Reinike (89. 17-Andro Aavik), 11-Raiko Karpov (74. 9-Martti Pukk), 39-Elari Valmas, 10-Andre Ilves, 3-Greger Könninge (64. 26-Sander Laht).
Varus: 12-Riido Reiman, 26-Sander Laht, 17-Andro Aavik, 20-Margus Rajaver, 2-Juri Gavrilov, 33-Bert Klemmer, 9-Martti Pukk.

Mänguolud: -6, päikesepaisteline ilm; kunstmuru väga heas seisukorras.