Flora murdis Kure viimase kümne minutiga

Premium liigas suutis FC Kuressaare võõrsil seista meistritiitli nimel võitlevale FC Florale vastu 80 minutit, siis panid väljakuperemehed oma paremuse maksma ja võitsid 4:0.

Kuigi FC Flora asus A.LeCoq Arenal mängitud kohtumises Madis Vihmanni 22. minuti väravast 1:0 juhtima, jõudsid nad järgmiste väravateni alles kohtumise lõpus, kui Mark Anders Lepiku kahest ja Zakaria Belglarašvili ühest tabamusest vormistati 81. 90. ja 88. minutil 4:0 võit. Kusjuures Kure oli jäänud 75. minutil Reivo Vinteri teise kollase järel ka vähemusse.

“Kuni 80. minutini oli kõik korras,” märkis peatreener Jan Važinski. “Ei saa just öelda, et eemaldamine oleks meie mängu põlema pannud. Vähemuses läks muidugi raskemaks, aga kui A.LeCoqil suudad enamuse ajast korralikult vastu panna pole eriliseks kurtmiseks põhjust, sest Flora esimene värav oli ka nii ja naa. Aga mäng kestab ikkagi 90 minutit ja ka viimased 10 tuleb mängida nii nagu esimesed 80.”

Kuna samal ajal kaotas Pärnu JK Vaprus Tallinna JK Kalevile 0:5, siis muutus FC Kuressaare seis üleminekumängudele pääsemise osas kindlamaks, sest 5 punktiline edu on päris turvaline.

Kahes alles jäänud kohtumises tuleb saarlastel mängida võõrsil Tammekaga ja kodus Pärnuga. Pärnakate eelviimane mäng on aga tiitli eest võitleva Kaljuga. “Pärnul saab olema väga raske ja peaks juhtuma midagi jubedat, kui nad Kaljut võidavad,” rääkis Jan Važinski.

1. oktoobril kell 13.00 A. Le Coq Arenal

Mänguolud: +3, pilves ilm; muruväljak väga heas seisukorras

Pealtvaatajaid: 401

Tallinna FC Flora – FC Kuressaare  4:0 (1:0)

1. Madis Vihmann, 81., 90. Mark Anders Lepik, 88. Zakaria Beglarišvili –

Hoiatused: – 3., 75. Reivo Vinter, 65. Ranon Kriisa

Eemaldamine: 75. Reivo Vinter

FC Flora: Magnus Karofeld, Gert Kams, Madis Vihmann, Henrik Pürg, Anselmi Mikael Nurmela, Markus Poom, Mihkel Ainsalu, Frank Liivak (80. Vlasi Sinjavski), Zakaria Beglarišvili, Rauno Alliku (63. Maksim Gussev), Erik Sorga (63. Mark Anders Lepik).

Varumängijad: Kristen Lapa, Märten Kuusk, Joseph Saliste, Aleksandr Dmitrijev, Vlasi Sinjavski, Maksim Gussev, Mark Anders Lepik.

FC Kuressaare: Ingmar Krister Paplavskis, Reivo Vinter, Ranon Kriisa, Sander Viira, Rasmus Saar, Karmo Paju, Sander Seeman, Oliver Rass (89. Mairo Miil), Karl Ivar Maar (74. Margus Rajaver), Amor Luup (80. Märten Opp), Maarek Suursaar.

Varumängijad: Margus Rajaver, Märten Opp, Mairo Miil.

Peakohtunik: Joonas Jaanovits

Abikohtunikud: Sten Klaasen, Jaan Roos

Neljas kohtunik: Eiko Saar