Flora jõu vastu ei saanud

Kuressaare kunstmurustaadionil läks FC Kuressaare valitseva Eesti meistri FC Flora vastu lahingut andma, kuid vastasemeisterlikkust tunnistama pidanud saarlased kaotasid 0:7.

“Ei saa öelda, et eksisime positsiooniliselt, et olime rünnakul ja kaotasime palli,” rääkis peatreener Jan Važinski. “Flora oli individuaalses meisterlikkuses meist igal pool üle. Mehed olid kiiremad, targemad ja kavalamad. Kõik pingutasid 90 minutit ja rabelesid, lihtsalt võtab aega, et me sellise tempo ja kvaliteediga harjume.”

Viimastes kohtumistes on vastased tulnud hästi toime Kure kolme mehega kaitseliini murdmisega. Kui liin on kõrgel antakse pall Elari Valmase, Mario Pruuli ja Sander Viira selja taha või söödetakse pall nende vahelt läbi.

Palju kasutatakse rünnakuid läbi vasaku ääre, kus kaitsja positsioonil tegutseb Sander Laht. Viimasele meeldib aga rohkem rünnata ja tekkinud auku saadetakse ka kohe pall ja Viira jääb hätta. Sellel positsioonil mängides, aga kaob ka Sander Lahe teravus palliga.

“Ei saa öelda, et kaitses tehtud vead oleks kahe mängija vigadest,” rääkis Jan Važinski. “Korra oli mitme mehe viga, korra kellegi individuaalne eksimine. Mingil momendil  mängija veerand tundi jõuab, siis annab paar minutit järgi ja kaotab positsiooni või kahevõitluse. Stabiilsuse osas on meil puudujäägid ja peame tööd tegema.”

Premium liiga 7. voor

1. aprillil kell 19.00 Kuressaare kunstmurustaadionil

Mänguolud: +4, pilves udune ilm; kunstmuru väga heas seisukorras.

Pealtvaatajaid: 92

FC Kuressaare – Tallinna FC Flora  0:7 (0:5)

Väravad: – 10., 26. Frank Liivak, 11. Maksim Gussev, 30., 47. Joseph Saliste, 39. ov. Sander Viira, 81. Erik Sorga

Hoiatused: – 21. Frank Liivak

FC Kuressaare: Ingmar Krister Paplavskis, Mairo Miil, Mario Pruul (66. Märten Opp), Elari Valmas, Sander Viira, Sander Laht, Sander Seeman, Oliver Rass, Margus Rajaver (77. Tõnis Koppel), Eerik Poopuu, Kristo Kallas (71. Mario Stern).

Varumängijad: Roland Kütt, Maarek Suursaar, Mario Stern, Renno Soosaar, Karmo Paju, Märten Opp, Tõnis Koppel.

FC Flora: Magnus Karofeld, Gert Kams, Madis Vihmann, Märten Kuusk, Kevin Aloe, Aleksandr Dmitrijev (46. German Šlein), Markus Poom (46. Vladislav Kreida), Joseph Saliste, Zakaria Beglarišvili (58. Erik Sorga), Maksim Gussev, Frank Liivak.

Varumängijad: Mait Toom, Marco Lukka, Jürgen Lorenz, Vladislav Kreida, German Šlein, Henri Järvelaid, Erik Sorga.

Peakohtunik: Roomer Tarajev

Abikohtunikud: Egerd Pajustik, Silver Sepp

Neljas kohtunik: Triinu Laos