Flora duublilt tuli vastu võtta kaotus (lisatud video)

Esiliiga teise ringi avakohtumises näitas FC Kuressaare meeskond Kuressaare linnastaadionil Tallinna FC Flora U21 vastu 0:2 kaotusseisus võitluslikku mängu ja isegi pärast teisel poolajal vähemusse jäämist suudeti liidrile anda vääriline lahing.

“Ise tegime mängu endale väga raskeks,” tunnistas meeskonda juhendanud Martti Pukk. “Ei ütleks, et Flora meid totaalselt üle mängis, pigem ikka ise kinkisime neile need väravad. Tegelikult olime mänguks hästi valmis, kuid kahest rumalast tegutsemisest jäime kaotusseisu ja punane kaart teisel poolajal rikkusid meie hea võimaluse ära.”

Kui meeskondade omavaheline eelmine kohtumine Talinnas lõppes 2:2 viigiga, siis võis tulist ja kompromissitut võitlust oodata ka Kuressaare linnastaadionil. Mäng algaski mõlemapoolsete võimalustega ja kodumeeskond suutis tagantuules mängu Flora poolele suruda, kuid pikema kõrre tõmbasid siiski külalised. 28. minutil lõi Herol Riiberg 1:0 ja kuus minutit hiljem vormistas Joonas Soomre seisu 2:0. Esimene värav sündis pärast Kuressaare meeste pallikaotust ja teine saarlaste nurgalöögijärgsest kiirest vasturünnakust. “Rünnakust kaitsele minekul oleme olnud haavatavad ja sellega peame kõvasti tööd tegema. See on paljuski keskendumise ja vastutuse võtmise teema,” tõdes Martti Pukk.

Teist poolaja alustasid võõrustajad kindla sooviga ise väravaid lööma hakata ja vastasele suudetigi oma mäng kohati peale suruda. Paraku teenis Karmo Paju 51. minutil teise kollase kaardi ja edasi tuli vähemuses hakkama saada.

“Pärast punase kaardi saamist jätsime ette ühe ründaja ja tõmbasime oma liinid kokku, ootasime oma momenti vasturünnakust või standardist,” märkis Martti Pukk, lisades, et tegelikult teeniti ka mõned head olukorrad, aga neis oleks võinud tegutseda sirgjoonelisemalt.

“Positiivset oli ka, korralik võitlusmeeleolu ja seda juba mitmendat mängu. On näha, et kui isegi enam jõudu pole, pannakse ikkagi hambad ristis edasi ja aidatakse kaaslasi. Platsil mängib meeskond!”

Järgmine mäng  on FC Kuressaarel taas koduväljakul, kui laupäeval, 13. mail kell 16:00 võõrustatakse Tartu FC Santost.

Esiliiga 10. voor
Laupäev, 06.05 kell 16:00 Kuressaare linnastaadion
Mitteametlik protokoll

Mänguolud: +18, päikesepaisteline; muruväljak väga heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 154

FC Kuressaare – Tallinna FC Flora U21 0:2 (0:2)
Väravad: 28. Herol Riiberg, 34. Joonas Soomre
Hoiatused: 25., 51. Karmo Paju – 78. Pavel Fedorenko, 90.+2 Jako Kariste
Eemaldamine: 51. Karmo Paju

FC Kuressaare: Enri Nurmik, Elari Valmas, Urmas Rajaver, Pelle Pohlak, Amor Luup, Karmo Paju, Märten Opp, Sander Laht, Mario Stern (69. Margus Rajaver), Tõnis Koppel, Maarek Suursaar.
Vahetusmängijad: Roland Kütt, Eerik Poopuu, Reiko Mäeorg, Margus Rajaver.

Tallinna FC Flora U21: Kristen Lapa, Kristjan Jürgenson (46. Rasmus Saar), Markkus Seppik, Renno Soosaar (61. Jako Kariste), Mairo Miil, Herol Riiberg, Oskar Berggren (81. Egert Meriste), Oliver Rass (69. Karmo Einmann), Kristjan Kask, Pavel Fedorenko (81. Tanel Neubauer), Joonas Soomre.
Vahetusmängijad: Rasmus Saar, Georg Koppel, Jako Kariste, Karmo Einmann, Tanel Neubauer, Egert Meriste.

Väljakukohtunik: Andrei Karhu
Abikohtunikud: Rasmus Maalinn, Reigo Teearu