FIFA kahe tärni kunstmuru Viljandile mängimiseks ei kõlvanud

< 1 minuti lugemine

Sõbrapäeva õhtupoolikule planeeritud sõprusmängust FC Kuressaare ja FC Viljandi vahel mängiti vaid esimesed 45 minutit, kuna 0:4 kaotusseisu jäänud viljandlased keeldusid teist poolaega mängimast.

Avapoolaja, mis jäi ühtlasi ka mängu ainsaks, allatuult mänginud saarlased asusid kiirelt juhtima, kui juba üheksaminutilise mängu järel viis Kure 1:0 juhtima Elari Valmas.

Kui veerandtunni möödudes Vladimir Gerasimov eduseisu duubeldas, muutus viljandlaste olek rahutuks ning üha enam tunti muret väljakut katva lumevaiba ja nägu paitava tuule pärast. Poolaja lõpetuseks vormistas Valmas 37. ja 38. minuti väravatest oma kübaratriki ja kui pärast kohtuniku vilet ootasid kõik puhkepausi, otsustas FC Viljandi väljakul lihtsalt ära jalutada ja keeldus edasi mängimast.
Ülimalt ebasportlik käitumine valmistas nördimust kõikidele, eelkõige FC Kuressaare peatreener Sergei Zamogilnõile, kelle jaoks oli antud mäng hooajaks ettevalmistusel olulisel kohal.

Läinud nädalavahetusel Paide linnameeskonda 6:2 võitnud FC Viljandi keeldumise edasi mängimisest teeb veelgi kummastavamaks fakt, et alles eile omistati Sportland Arena uuele väljakukattele FIFA kahe tärni nimetus, mis lubab sellel mängida isegi rahvusvahelisi valikmänge.

Edukat palliveeretamist lumevaibaga kaetud väljakul demonstreerivad juuresoleval pildil ka Hollandi kõrgliiga võistkonnad Amsterdami Ajax ja AZ Alkmaar.

14. veebruaril kell 19.00
FC Viljandi – FC Kuressaare 0:4
mängiti 1×45 minutit

Väravad: 9., 37., 38. Elari Valmas, 15. Vladimir Gerasimov
Hoiatused: –
Mänguolud: -2, tuuline ja lumesajune ilm; kunstmuruväljak lumine.
Pealtvaatajaid: 9
Peakohtunik: Miko Pupart
Abikohtunikud: Tomi Rahula, Ain Alev

FC Viljandi: Siim-Sten Palm, Elvis Liivamägi, Marten Mütt, Elton Brauer, Sander Karu, Jaan Leimann, Bert Klemmer, Sander Sinilaid, Sander Laht, Sander Lepik, Erkki Junolainen.
Vahetusest: Mihkel Gull, Jaan Kekišev, Kaarel Kaarlimäe.

FC Kuressaare: Mihhail Lavrentjev, Märten Pajunurm, Märt Kluge, Sami-Sander Kivi, Sander Viira, Taavi Trasberg, Amor Luup, Andre Ilves, Vladimir Gerasimov, Elari Valmas, Greger Könninge.
Kasutamata vahetused: Endrik Jäger, Sander Seeman, Raido Reinsalu, Egon Kasuk, Margus Rajaver, Kaarel Mai.