FC Salme võitis teise etapi

2 minuti lugemine

Saaremaa minijalgpalli 2013. aasta meistrivõistlustel peeti täna teise etapi play-off mängud ja kõige kindlamalt läbis need tiitlikaitsja FC Salme (pildil).

Juba eile alagrupimängudes väga isukalt tegutsenud salmekad näitasid veerandfinaalis veel suuremat võidunälga, kui Mustjala alistati lausa 10:1 . Järgmisena sõideti 6:0 üle MGM Teamist ja alles finaalis suutis FC Taritu neile vastupanu osutada, aga Margus Rajaveri tabamusest piisas, et vajalik etapivõit endale napsata. Juurde teenitud 12 punktiga tõusis FC Salme üldtabelis teiseks, sest esimese etapi võitnud Sworve piirdus seekord viienda kohaga ja läheb play-offi kolmandalt positsioonilt.

Põhiturniiri võidu sai endale mõlemal etapil teiseks jäänud FC Taritu, olles näidanud kõige stabiilsemat mängu, kui kogu turniiri jooksul on nad kaotanud ainult kaks mängu ja oma väravasse on lasknud lüüa kõigest kaks palli.

Kolmanda koha punktid võttis seekord endale esimesel etapil totaalselt ebaõnnestunud MGM Team, kui tasavägises kohamängus alistati Lümanda Rähnid 3:2.  Kokkuvõttes neile põhiturniirilt vastavalt kuues ja neljas koht. Väikese positiivse üllatuse pakkusid Mustjala poisid, kes pärast Salmelt veerandfinaalis saadud sauna suutsid ennast väga hästi kokku võtta ja alistasid 2:1 HP Autohoolduse. Viienda-kuuenda koha mängus jäädi tulises heitluses küll 3:4 alla Sworvele, aga kuuenda koha punktidest piisas neile, et kokkuvõttes pääseda edasi viimasele etapile. HP Autohooldus võitis seitsmenda-kaheksanda koha kohtumises napilt 1:0 Leisi ja kokkuvõttes neile samuti seitsmes positsioon. Leisi Vald lõpetas põhiturniiri  viiendal kohal.

Väravalööjate edetabelit juhivad kaheksa tabamusega Kristen Mere Taritust, Karel Kruuser Sworvest ja Kristo Kallas Lümandast.

Viimasele etapile, kus selgitatakse välja meistritiitel, pääsesid kaheksa esimest meeskonda ja see  peetakse 5. jaanuaril algusega kell 10.00.

Täpsemalt saab etappide tulemusi, väravalööjaid, paremusjärjestust ja teisi huvitavaid faktide lugeda siin.