FC Kuressaarele Saaremaa Cupilt viis medalit

Autor: Kure Press, 1 august, 2013

Sel nädalal mängitud rahvusvahelisel jalgpalliturniiril Saaremaa Cup 2013 võitis FC Kuressaare kaks kuld-, ühe hõbe- ja kaks pronksmedalit.

FC Kuressaare noortetööjuht Jan Važinski ütles, et turniir oli klubile edukas. „Kõik mängijad ja võistkonnad näitasid oma potentsiaali,“ märkis ta. „Proovime oma treeningutega samamoodi jätkata ning tulevikus kasvatame kindlasti mängijaid FC Kuressaare esindusvõistkondadele ja teistele tippmeeskondadele.“

U8 – 3. ja 5. koht

3.-4. koha mängus võitis FC Kuressaare I – Kärdla LM-i 3:2, kusjuures võiduvärav löödi 15 sekundit enne lõppu. 5.-6. koha mängus võitis FC Kuressaare II Nõmme Kalju II 3:2.

Treener Jan Važinski: “See turniir oli meie kõige noorematele esimene võistlus. Kõik olid tublid. Vastased oli ka tugevad Läti Marupe ja Nõmme Kalju on üldse Baltikumis ühed paremad. Nad on juba mitu aastat käinud erinevatel turniiridel. Saime korralikud mängud ja nägime, milline on paremate võistkondade tase. Aga juba selle turniiri jooksul panid meie poisid palju juurde.”

U9 – 7. koht

Treener Martti Pukk: “Lapsed olid tublid ja nende mäng läks mäng-mängult kogu aeg paremaks. Selles vanuses pole võit kõige tähtsam, oluline on mängutahe. Vaatamata paarile suurele kaotusele tugevatele vastastele ei antud kordagi alla ja võideldi ilusti lõpuni. Omasugustega oleks võinud mõni mäng minna ka hoopis teisiti. Aga kui nad käivad korralikult trennis edasi, siis järgmisel aastal nad enam kindlasti kõiki mänge ei kaota.”

U10 – 9. koht

9.-10. koha kohtumises võitis FC Kuressaare MasKi Angry Birdsi 4:3.

Treener Maikko Mölder: “Väga tublid, sest poisid said endast aasta vanematega ilusti hakkama. Nad said hea kooli ja usun, et see kajastub ka hilisemates tulemustes. Kõik olid väga tublid.”

U11 – 5. koht

5.-6. koha mängus võitis FC Kuressaare Saaremaa JK aameraaS’i 3:0.

Treener Arli Saar:” Tähtis, et suutsime kodust rivaali võita. Kogu turniiri jooksul oli üks väga ebaõnnestunud mäng, teised olid juba mängu moodi. Aga suutsime seal, kus vaja oma võidud ära võtta.”

U12 – 4. koht

3.-4. koha mängus tehti normaalajal 0:0 viik Borisoviga, kuid kaotati penaltitega 2:3.

Treener Arli Saar: “Poisid olid väga pettunud ja mõned isegi nutsid. Aga nad said päris häid mänge.”

U13 – 1. koht

Finaalis võitis FC Kuressaare РЦОП БГУ eakaaslasi 2:1.

Treener Maikko Mölder: “Vastased olid suured, tugevad ja tehnilised, meil oli hea häälestus ja õige taktika. Alagrupiturniiril jäime samale vastasele alla 0:4. Siis püüdsime oma mängu rohkem peale suruda, aga nende vastu nii ei saanud. Olid väga head võistkonnad, võrdsed vastased ning kaks Valgevene võistkonda ja Infonet olid väga tugevad. Saime korraliku kooli, mäng-mängult läksid poisid paremaks ja kindlamaks.”

U14 – 1. koht

FC Kuressaare alistas finaalis FC Santos Tartu 3:0.

Treener Maikko Mölder: “Finaalis oli kõik korralikult kontrolli all. Domineerisime täielikult ja paanikat ei tekkinud. Kogu turniir polnud aga sugugi lihtne, sest saime kaks viiki ja kaks rasket võitu. Sellest piisas, et mängida finaalis. Võistkond oli turniiriks väga hästi häälestunud.”

U15-16 – 2. koht

Finaalis kaotas FC Kuressaare FK Strela Pskovile 2: lõppenud normaalaja järel 5:6.

Treener Jan Važinski: “Olen võistkonna mänguga väga rahul, sest kvaliteet oli väga korralik. Olime sellel turniiril kõige tugevam võistkond, aga me lihtsalt ei suutnud oma potentsiaali kasutada. Strelal ei olnud terve mäng üldse momente, kuid nad said kaks väravat penaltitest, mis me ise endale organiseerisime. Mängujärgne penaltiseeria on aga juba loterii.”

Vanemad tüdrukud – 3. koht

3.-4. Koha mängus alistas FC Kuressaare  FC Santos/JK Tammeka 4:0.

Treener Arli Saar: “Santosega mängus suruti oma tahtmine peale, vastane ei saanud üle poole piiri ja nii tuli kindel 4:0 võit, kuigi alagrupis mängiti nendega 1:1. Mängupilt läks kogu aeg paremaks ja oli kasulik turniir.”

Suur tänu kõigile toetajatele, abilistele, kohtunikele, osalejatele, lapsevanematele ja pealtvaatajatele!