FC Kuressaare tuli Tartu JK Tammeka vastu raskest seisust välja

Autor: Alver, 15 juuni, 2019

Jalgpalli Premium liigas kaks erinevat poolaega mänginud FC Kuressaare tuli Tartu JK Tammeka vastu kaotusseisust välja ja tüüris keerulise kohtumise koduväljakul 1:1 viigisadamasse.

“Võitsime punkti,” tõdes FC Kuressaare peatreener Jan Važinski. “Tulime kaotusseisust välja, pluss mängu algus oli hästi rabe. Punkt turniiritabelisse on kindlasti väärtuslik. Tammekaga mõlemas mängus viigid ei ole kindlasti paha.”

Kuressaare linnastaadionil pea 300 pealise publiku ees mängitud kohtumise esimene poolaeg kuulus kindlalt külalistele ja 15. minutil viis Sten Reinkort värava alla tulnud tsenderdusest nad 1:0 juhtima.

Võõrustajatel suutis ainsa pealelöögi väravale teha Mairo Miil, kes saatis palli umbes 30 meetrilt üle tartlaste värava. “25 minutit ei saanud me absoluutselt mängu sisse, aga vaikselt saime end käima ja poolaja lõpp näitas juba optimismi,” märkis Jan Važinski.

“Nende plaan töötas algul palju paremini, pressing oli tugev, meil tuli palliga ootamatuid eksimusi ja kui oled niipalju ilma pallita, siis on loomulikult keeruline, kui vastane domineerib.”

Važinski sõnul alustati teist poolaega paremini ja vahetusest sekkunud mehed olid ka tublid.

Nii tõi peatreener rünnakule Karl Ivar Maari asemel tipuründesse Otto-Robert Lipu, kes  jõudis väljakul olla viis minutit, kui teenis penalti. Sander Lahe löögi väravavaht Karl Johan Pechter tõrjus, kuid pall jäi värava ette lahtiseks ja Kure väravakütt põrutas mänguvahendi võrku.

“Sander Laht oli penaltilööjaks määratud, aga tema löök peegeldas seda, et ta mäng ei tulnud täna eriti välja ja just palliga,” selgitas Jan Važinski. “Ta liikus palju, kaitses töötas, aga palliga mäng jättis soovida. Närvipinge oli löögimomendil olemas, aga õnneks oli palli põrge õige ja korduslöögil tema jalg ei värisenud.”

  1. juunil kell 19 Kuresssaare linnastaadionil

FC Kuressaare – Tartu JK Tammeka 1:1 (0:1)

Mänguolud: +23, päikesepaisteline tuuline ilm; muruväljak heas seisukorras.

Pealtvaatajaid: 292

Väravad: 57. Sander Laht – 15. Sten Reinkort

Hoiatused: 29. Mario Pruul, 70. Ranon Kriisa – 54. Andre Paju, 82. Artur Uljanov, 85. Rasmus Tauts

FC Kuressaare: Magnus Karofeld, Märten Opp (76. Silver Alex Kelder), Mario Pruul, Märten Pajunurm, Ranon Kriisa (81. Alari Saar), Sander Seeman, Mairo Miil, Oliver Rass, Rasmus Saar, Sander Laht, Karl Ivar Maar (52. Otto-Robert Lipp).

Varus: Roland Kütt, Maarek Suursaar, Silver Alex Kelder, Alari Saar, Rauno Tutk, Otto-Robert Lipp, Elari Valmas.

Tartu JK Tammeka: Karl Johan Pechter, Mihhail Slaštšjov, Akim Sairinen, Kevin Anderson, Kevin Aloe, Tauno Tekko, Mihkel Järviste (71. Reio Laabus), Sander Kapper (79. Rasmus Tauts), Andre Paju, Patrick Genro Veelma, Sten Reinkort (78. Artur Uljanov).

Varus: Carl Kaiser Kiidjärv, Reio Laabus, Daaniel Maanas, Frankline Okoye, Rasmus Tauts, Artur Uljanov, Mart Paul Preiman.

Peakohtunik: Juri Frischer

Abikohtunikud: Veiko Mõtsnik, Marto Kiisk

Neljas kohtunik: Revo Sirel