FC Kuressaare tõusis võiduga viiendaks

FC Kuressaare võitis Eesti jalgpallimeistrivõistluste Premium liigas kodus Tallinna JK Kalevi 2:0 ning tõusis tabelis 7 punktiga viiendale kohale.

“Ei olnud kerge mäng ja ei oodanudki seda,” märkis FC Kuressaare peatreener Jan Važinski. “Saime rasked punktid, aga väga olulised, kodus tuli esimene võit, koos on 7 punkti ja võit otsese konkurendi üle on magus.”

Kodusel Kure Arenal mängitud kohtumises kulges esimene poolaeg võrdsete vastaste heitluses, kus võõrustajatel olid pisut paremad võimalused. 42. minutil teenis Kalevi ründaja Wale Musa Alli punase kaardi, sest sai teise kollase Kure kastis sukeldumise eest.

Mängu saatus otsustati teisel poolajal. 65. minutil suunas Kalevi mängija Tristan Toomas Teeväli Rauno Tutki poolt teele saadetud palli oma väravasse ja lõppskoori vormistas 85. minutil Sander Laht.

Jan Važinski ütles, et esimesel poolajal oli võrdne mäng ja palju võimalusi polnud. “Ei saa öelda, et nende punane kaart tegi meie elu kergemaks. Kalev istus kaheksa mängijaga kaitses palli taga ja meil pidi olema kannatust. Esimene värav tuli standardist, seda oleme lihvinud ja kui kannab vilja, siis on see suurepärane. Pärast 1:0 eduseisu jätkasime distsiplineeritult ja kontarst tuli teine värav. Hoidsime taga nullis ja see on positiivne, kui kaitses on kord majas.#