FC Kuressaare mängijad külastasid suvelaagrit

Autor: Alver, 9 juuni, 2015

FC Kuressaare mängijad Mario Stern, Maarek Suursaar, Marko Namm ja Aleks Lesk käisid külas Eesti Jalgpalli Liidu ja Rimi suvelaagris osalevatel lastel, kellega peeti maha üks tõsine jalgpallimäng.

Laagri juhendaja ja FC Kuressaare treener Jan Važinski ütles, et kindlasti on see kasulik nii laagrilistele, kui ka mängijatele. „Paljud noored ei tunne veel FC Kuressaare mängijaid ja see on võimalus nendega tutvust teha,“ lausus ta. „Mängijad aga saavad omalt poolt näidata, mida nad on usinate treeningutega õppinud ja kuhu võib jõuda.“

Kuressaares laagris osaleb 16 last, neist üks tüdruk. Enne mängu toimunud tutvustamisringis oskasid noored FC Kuressaare mängijaid hästi nimetada. Välja pakuti Maarek Suursaare, Sander Lahti, Sander Viira ja Rollu (Roland Küti) nimed.

Ja kui juba mänguks läks siis ei hoidnud end tagasi kumbki pool ja väravaid soovisid lüüa kõik. Meestele oli aga väikeseks piiranguks see, et esimene värav tuli lüüa peaga ja 0:3 seisus saadi sellega ka lõpuks hakkama. Aga kokkuvõttes olid võitjad mõlemad pooled.

„Kohalikul tippjalgpallil ja noortel on omavahel oluline side – seda nii võimalusena väikestel poistel ja tüdrukutel end tulevikus tipptasemel proovile panna kui ka kaasaelamise ja harrastusjalgpalli tähenduses,“ märkis projekti vedav endine tippmängija Teet Allas. „Kohtumisel noortega annavad tippklubide pallurid ülevaate oma tegemistest ja osalevad erinevates mängudes.“

Veel käisid suvelaagrite lastel külas Pärnu Linnameeskonna, Viljandi JK Tuleviku ja Rakvere JK Tarvase mängijad.