Esindusele Viljandist kindel võit

Viljandis võeti JK Tuleviku duubli vastu mänguohjad kohe enda kätte ning võõrustajad pidid juba esimesel minutil palli võrgust välja võtma ja lõpuks olid võidunumbrid 5:1.

Viljandi linnastaadionil mängitud kohtumises avas Reivo Vinter mänguskoori juba esimesel minutil, millele Maarek Suursaar ja Sander Laht lisasid omalt poolt veel ühe ja 3:0 seisuga mindi ka puhkama.

„Üritasime neid kõrgelt pressida, siis tõmbasime liinid tagasi, et kaitses korras hoida,“ rääkis Sander Viira.

Ka teine poolaeg algas saarlaste ülekaaluga ja mõne minutiga teeniti penalti, aga väravavaht suutis Margus Rajaveri löögi tõrjuda. „Oleks ta selle ära löönud, oleks olnud rahulikum,“ tõdes Viira.

54. minutil kaotasid saarlased keskväljal palli ja Raido Roman lõi kiirrünnakust 1:3. Seejärel oli veerand tundi väike pinge õhus, aga seekord tegutseti ka ise targemalt ja rahulikumalt, kui eelmises matšis kodus Viimsi JK vastu ning Maarek Suursaare ja Sander Lahe järgmised tabamused kindlustasid 1:5 võidu.

„Probleeme polnud, üsna kindel võit,“ märkis Sander Viira. „Nad üritasid mängida kontratega, kuid reaalset ohtu meie väravale palju ei olnud.“

Pikalt puhata meeskond ei saa, sest juba laupäeval kell 13.00 algavas mängus võõrustatakse Kuressaares FC Elvat.

Esiliiga B, 29. voor
Kolmapäev, 14.09.2016 kell 17:45, Viljandi linnastaadion
mitteametlik protokoll

Mänguolud: +17, päikesepaisteline ilm; muruväljak heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 25

Viljandi JK Tulevik II – FC Kuressaare 1:5 (0:3)
Väravad: 54. Raido Roman – 1. Reivo Vinter, 30., 63. Maarek Suursaar, 39., 81. Sander Laht
Hoiatused: 49. Karlis Jänes, 52. Simon Lukka – 68. Miikael Tuus
Realiseerimata penalti: 50. Margus Rajaver (väravavaht tõrjus)

JK Tulevik II: Rait Oja, Sander Loigo (46. Raiko Mutle), Karlis Jänes, Taavi Rattasep, Simon Lukka, Raido Roman (86. Kevin Paavo), Illimar Loigo, Sten Koobas, Kermo Raudsepp, Arlet Hunt (46. Hegert Heil), Lauri Elur.
Varus: Kevin Paavo, Raiko Mutle, Hegert Heil

FC Kuressaare: Enri Nurmik, Reio Alt, Miikael Tuus, Reivo Vinter (67. Tõnis Koppel), Urmas Rajaver, Jaanis Kriska, Karmo Paju, Margus Rajaver, Mario Stern, Sander Laht, Maarek Suursaar (73. Sander Viira).
Varus: Sander Viira, Tõnis Koppel

Väljakukohtunik: Kristo Külljastinen
Abikohtunikud: Rünno Mahl, Margus Jaansoo