Elvas lõpetati maikuu võidulainel

Esimest korda Elva linnastaadionil mänginud FC Kuressaare meeskond pakkus võõrustajatele külakostiks 0:2 kaotuse.

Viimastes mängudes vaid võite tunnistanud saarlased võtsid mänguohjad kohe enda kätte. „Kontrollisime kogu kohtumist, saime üsna kindla võidu ja oleks võinud ka rohkem lüüa. Kõige tähtsam, et võitsime,“ märkis meeskonna peatreeneri kohusetäitja Sander Viira.

Mario Pruul viis Kuressaare 24. minutil Rasmus Saare maha tõmbamise eest määratud penaltist 1:0 juhtima, 52. minutil mängisid Tõnis Koppel ja Maarek Suursaar heale positsioonile Rasmus Saare, kes lõi kindlalt 2:0.

„Teadsime, et nad on tugevad vasturünnakutel ja standardolukordades, aga päriselt neid neutraliseerida ei õnnestunud,“ rääkis Sander Viira. „Väljaspool kasti hoidsime asjad kontrolli all, aga kui nad said palli meie värava ette, siis oli aegajalt veidi segadust.“

Viira sõnul mängiti võõrustajate vastu vahelduva survega, kasutades ka teravaid vasturünnakuid, mis tõid ka edu. „Meil oli täna päris noor koosseis,“ tõdes ta, lisades, et noored said võimaluse ja õigustasid usaldust.

Kuna liigaliider Tartu JK Welco kaotas Tallinna Kalev II-le 1:2, siis jagab FC Kuressaare ühe vähema mängu juures tartlastega Esiliiga B liidrikohta. Järgmisena kohtutaksegi 8. juunil Kuressaare linnastaadionil omavahel.

„Oleme enesekindlad ja tahame nüüd juba liidrikoha enda kätte võtta ja punktivahe sisse mängida,“ lausus Sander Viira.

Teisipäev, 31.05.2016 kell 19:00, Elva linnastaadion
Esiliiga B II voor

mitteametlik protokoll
FC Elva – FC Kuressaare 0:2  (0:1)
Väravad: 24. pen. Mario Pruul, 52. Rasmus Saar
Hoiatused: 24. Veiko Kütt, 70. Deniss Samoilov, 90. Ats Joandi – 62. Jaanis Kriska, 67. Rasmus Saar

FC Elva: Christopher Toom, Oliver Avasoo, Veiko Kütt, Rasmus Sikk, Karl Bussov (56. Kaarel Tinn),  Deniss Samoilov, Kristo Kolesnitšenko, Tarvo Timm (58. Henri Härm), Ats Joandi, Jürgen Kuresoo, Veiko Maidla (81. Hans-Hendrik Karro)
Varus: Arvo Käkk, Henri Härm, Kerdo Puusalu, Kaarel Tinn, Hans-Hendrik Karro

FC Kuressaare: Enri Nurmik, Jaanis Kriska, Reio Alt, Mairo Miil, Rasmus Saar, Tõnis Koppel (63. Karl Johan Kastein), Maarek Suursaar, Urmas Rajaver (c), Mario Pruul, Karmo Paju, Alari Saar
Varus: Karl Johan Kastein

Mänguolud: +27, päikesepaisteline ilm; muruväljak heas seisukorras