Viljandist kindla võiduga

Autor: Alver, 26 mai, 2018

Premium liigas alistas FC Kuressaare võõrsil kindlalt Viljandi JK Tuleviku 3:1 ja tõusis turniiritabelis seitsmendale kohale.

“Võidu tõi see, et meie mõtted ei olnud selles juures kuidas oma väravat kaitsta, vaid selle juures, kuidas ise värav lüüa,” rääkis peatreener Jan Važinski. “Harjutasime seda treeningul päev varem, üritasime parandada palliga tegutsemist. Ei saa öelda, et vastasel oli ebaõnne, aga meie olime täna igal pool tugevamad, nii taktikaliselt, tehniliselt kui ka vaimselt.”

Viljandi linnastaadionil mängitud kohtumises asus Kure juhtima 34. minutil minutil, kui Mario Stern lõi palli Sander Lahe söödust kindlat Viljandi väravavõrku. Teist poolaega oli mängitud kümme minutit, kui Laht realiseeris omakorda Sterni filigraanse sõõdu. 3:0 eduseisu lõi Stern 65. minutil.

“Meie väravad olid väga hästi välja mängitud, söödud olid täpsed ja ründajad tegid õigel ajal õigeid otsuseid ning realiseerimine oli täiesti okei,” kiitis Jan Važinski oma ründajate tegutsemist.

Võõrustajate värava lõi 75. minutil Sander Post, kes realiseeris värava ette tulnud söödu. “Üldiselt sai Märten Opp temaga väga hästi hakkama ja võitis 20 võitlusest 19, aga see 20-s tõi värava,” märkis Jan Važinski.

“Sander Posti ette toomine oli meie jaoks esialgu üllatus, kuid üldises plaanis Viljandi jaoks mitte kõige õnnestunum valik. Ta on juba 34. aastane ja oskab rünnakul mängida, aga nii moodi kohe tulla ei ole ka temale kerge. Ta pole ka kõige paremas füüsilises vormis.”

Kokkuvõttes leidis saarlaste loots, et Tulevik oli seekord Kure vastu sama, kui tema meeskond viimases kohtumises Pärnu vastu. “Mehed tulid väljakule küll tahtmisega, kuid mäng absoluutselt välja ei tulnud,” lausus peatreener.

Premium liiga 17. voor

26.05.2018 kell 13:00 Viljandi linnastaadion

Pealtvaatajaid 237

Mänguolud: +25, päikesepaisteline ilm; muruväljak heas seisukorras.

Viljandi JK Tulevik – FC Kuressaare 1:3 (0:1)

Väravad: 75. Sander Post – 34., 65. Mario Stern, 55. Sander Laht

Hoiatused: 83. Gerdo Juhkam – 31. Sander Seeman

Viljandi JK Tulevik: Karl-Romet Nõmm, Martin Allik, Gerdo Juhkam, Alex Roosalu, Gustav-Hendrik Seeder, Robert Taar (70. Illimar Loigo), Tauno Mõttus, Sander Post, Indrek Ilves (69. Lauri Elur), Rainer Peips, Kristen Kähr (64. Roger Teor)

Vahetusmängijad: Marten Ritson, Gunnar-Laur Sindi, Lauri Elur, Illimar Loigo, Roger Teor

FC Kuressaare: 1. Ingmar Krister Paplavskis, Alari Saar, Märten Opp, Mario Pruul, Sander Viira,

Mairo Miil, Sander Seeman, Karl Ivar Maar (46. Oliver Rass), Rasmus Saar (85. Karmo Paju), Sander Laht, Mario Stern (66. Margus Rajaver)

Vahetusmängijad: Oliver Rass, Margus Rajaver, Karmo Paju, Renno Soosaar, Georg Ander Sild

Kohtunik: Dmitri Kulikov

Abikohtunikud: Lauri Salei, Dmitri Vinogradov

Neljas kohtunik: Dmitri Kirilov

Inspektor/korraldusjuht: Katrin Lagerest

Kohtunike vaatleja: Ülo Kikas