2:0 eduseisust jäi Kalju vastu väheks

Kuigi FC Kuressaare asus jalgpallimeistrivõistluste Premium liigas koduväljakul liidri Nõmme Kalju FC vastu 2:0 juhtima asuda, pani pealinna meeskond oma paremuse lõpuks siiski maksma ja võitis 4:2.

“Täna oli võidumaitse täitsa suus, sest mitte ainult viik vaid võit oli reaalne ja kõik oli meie, mitte nende kätes,” tunnistas peatreener Jan Važinski, kelle hinnangul tulid Kalju väravad oma vigadest.

Kuressaare linnastaadionil mängitud kohtumises võtsid kuldmedaleid ihkavad kaljukad mänguohjad kohe enda kätte, eesmärgiga kiirelt asjad enda kasuks lahendada. Paraku saarlaste kaitse pidas ja midagi ohtlikku pealinna mehed luua ei suutnud.

Ja vastavalt Kure plaanile panustasid võõrustajad vasturünnakule ja 28. minutil jõuti eesmärgile, kui Sander Seeman lõi palli paarilt meetrilt võrku. Mõõdus veel viis minutit, kui saarlased olid taas aktsioonis ja William Gustavo lõi oma värava. Numbrid tablool olid pisut ootamatud, kuid Kure 2:0 eduseis oli tõsiasi. Ja kui mõni hetk hiljem oli Maarek Suursaarel võimalus lüüa 3:0 tundus kõik olevat kontrolli all.

Ometi suutsid Kalju mehed korra ka eesmärgile jõuda, kui Marko Brtan lõi seisuks 1:2. “Esimesel poolajal neil praktiliselt võimalusi ei olnud, aga lubasime jälle riietusruumi värava lüüa. Mitte nii, et nemad tegutsesid hästi, aga me ise oleks võinud paremini mängida,” leidis Jan Važinski.

Teist poolaega alustas Kalju isukalt ja saarlased jäid surve alla. Kõigepealt lõi Maximiliano Ugge penaltist 2:2, siis Igor Subbotin 3:2 ja lõppskoori 4:2 vormistas Liliu. “Jälle kinkisime väravavõimalused neile ise ja sellest on kahju,” märkis Jan Važinski. “Esimesel poolajal kaitse 43 minutit pidas ja teise esimesed 15 minutit olime haavatavad. Aga saime nad pinge alla panna. Täna oli pluss see, et pärast kaotatud Pärnu mängu näitasime, et mast ei ole maas ja oleme valmis Premium liigas oma staatuse ja koha eest lõpuni võitlema.”

1. septembril kell 18.00 Kuressaare linnastaadionil

FC Kuressaare – Nõmme Kalju FC 2:4 (2:1)

Mänguolud: +18, päikseline ja tuuline ilm; muruväljak väga heas seisukorras.

Pealtvaatajaid: 72

Väravad: 28. Sander Seeman, 33. ov. William Gustavo – 43. Marko Brtan, 56. pen. Maximiliano Ugge, 64. Igor Subbotin, 75. Liliu

Hoiatused: 36. Reivo Vinter, 53. Sander Viira, 54. Ingmar Krister Paplavskis

FC Kuressaare: Ingmar Krister Paplavskis, Mairo Miil, Reivo Vinter, Elari Valmas, Sander Viira, Margus Rajaver, Karmo Paju, Sander Seeman (71. Märten Opp), Oliver Rass (63. Rasmus Saar), Maarek Suursaar (65. Amor Luup), Sander Laht.

Varus: Roland Kütt, Rasmus Saar, Karl Ivar Maar, Amor Luup, Märten Opp.

Nõmme Kalju FC: Pavel Londak, Vladimir Avilov, Maximiliano Ugge, William Gustavo, Trevor Elhi, Igor Subbotin (83. Kaspar Paur), Reginald, Marko Brtan, Nikolai Mašitšev (73. Rimo Hunt), Robert Kirss (86. Aleksandr Volkov), Liliu.

Varus: Vitali Teleš, Aleksandr Volkov, Kaspar Paur, Peeter Klein, Alex Matthias Tamm, Rimo Hunt.

Peakohtunik: Juri Frischer

Abikohtunikud: Risto Eelmaa, Sander Saga

Neljas kohtunik: Martti Pukk